IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Pamiętnik trybrydy.

Go down 
AutorWiadomość
Bezpański Naleśnik

Bezpański Naleśnik


Liczba postów : 545
Dołączył : 24/01/2019

Pamiętnik trybrydy. Empty
PisanieTemat: Pamiętnik trybrydy.   Pamiętnik trybrydy. EmptyPon Lut 11, 2019 12:57 am

07.02.19 - założenie Karty Postaci.
11.02.19 - pierwsze zakupy w dziale ogrodniczym i założenie własnego ogródka oraz posadzenie jagód.
- zaczęcie treningu Seed Bomb z Turtwigiem.
Powrót do góry Go down
Bezpański Naleśnik

Bezpański Naleśnik


Liczba postów : 545
Dołączył : 24/01/2019

Pamiętnik trybrydy. Empty
PisanieTemat: Re: Pamiętnik trybrydy.   Pamiętnik trybrydy. EmptyWto Mar 19, 2019 10:14 pm

Zaklęcia użyte przez Hope



  • Sposób inkantacji: "Lem duree mohana."

Efekt: pozwala na unieruchomienie celu bądź sterowania nim według własnej woli. Silne zaklęcie, które działa nawet na Pierwotnych.
Wymagane: brak.

  • Sposób inkantacji: "Sul opraem chele kouzlo."

Efekt: neutralizuje amulety słoneczne noszone przez wampiry, pozwalając im spłonąć w świetle słonecznym.
Wymagane: magia Przodków.

  • Sposób inkantacji: "Sagum extruxerat, nemo invitis spiritus ne nos." *

Efekt: otacza wybrany obszar zatoczony ramionami kurtyną, poza którą nie wychodzi żadne słowo wypowiedziane w kręgu. Poza obszarem objętym zaklęciem widać jedynie ciała, ale nie słychać żadnych odgłosów.
Wymagane: brak.

  • Sposób inkantacji: "Phasmatos Oculacs."

Efekt: likwiduje iluzję stworzoną przez magię bądź przedmiot magiczny w zasięgu wzroku.
Wymagane: brak.

  • Sposób inkantacji: "Med arveno som et svar. Med arveno som et svar."

Efekt: zaklęcie wiążące magię. Pozwala czarownicy na połączenie się z nadnaturalnym tworem i drążeniu z niego magii, która czyni ją znacznie silniejszą. Jeśli nadnaturalnym jest np. Pierwotny, zaklęcie może nawet uczynić czarownicę nieśmiertelną. Jednakże, odziedzicza także wszystkie jego słabości i oddziałuje na nią to samo, co na powiązanego. Jeśli ten umrze, z czarownicą stanie się to samo. 
Wymagane: sól ułożona w symbol nieskończoności, świece, dwa kielichy, krew wiążącego i wiązanego.

  • Sposób inkantacji: "Invisique." 

Efekt: zaklęcie niewidzialności. Pozwala czarownicy na ukrycie siebie i/lub przeciwnika przed światem zewnętrznym. Zaklęcie może zostać zakłócone przez pewne magiczne obiekty. Dystans, na jakim czarownica może utrzymywać czar jest zależny od jej poziomu zaawansowania (tyczy się to raczej przypadku, w którym próbuje pozostawić w ukryciu przeciwnika, a nie tylko samą siebie). 
Wymagane: brak.

  • Sposób inkantacji: "Asinta Mulaf Hinto, Sho Bala." 

Efekt: zaklęcie, które służy do zredukowania fizycznego bólu u innej osoby. Uśmierza go i daje ukojenie rannemu, jednak poza tym nie ma żadnych właściwości stricte leczniczych. 
Wymagane: brak.

  • Sposób inkantacji: "In sana, ut propolim." 

Efekt: zaklęcie lecznicze, które jest w stanie uleczyć obrażenia osoby za pomocą magii na wzór wampirzej krwi. Zazwyczaj jest wykonywane niewerbalnie, bowiem jest to z natury żmudne zaklęcie, ale jego inkantacja przyśpiesza ten proces. Skuteczność i szybkość działania zaklęcia zależy od zaawansowania czarownicy i wielkości obrażeń.
Wymagane: kontakt fizyczny i krew ofiary (dla zwiększenia efektywności zaklęcia).

  • Sposób inkantacji: "Incendia." 

Efekt: zaklęcie wyzwalające płomień, które rozprzestrzenia się na obiekcie i czyni je łatwopalnym.
Wymagane: brak.

  • Sposób inkantacji: "Nettoyer timoun sa yo." 

Efekt: zaklęcie oczyszczające cel z czarnej magii, opętania, a także przełamujące połączenie celu z totemem.
Wymagane: brak.

  • Sposób inkantacji: "Clostrum." 

Efekt: zaklęcie graniczne, które pozwala uwięzić cel w zarysowanym kręgu z soli.
Wymagane: sól, świece.

  • Sposób inkantacji: "Casso tor." 

Efekt: zaklęcie zawieszające przedmiot w powietrzu do odwołania, na czas nieokreślony.
Wymagane: brak.

  • Sposób inkantacji: "Ad somnum." 

Efekt: zaklęcie usypiające, które czyni cel nieprzytomnym natychmiast po rzuceniu na nieokreśloną ilość czasu. Może też występować w formie białego proszku rzucanego w twarz celu.
Wymagane: brak.

  • Sposób inkantacji: "Bruciare supe terram, faciendo ignis ga praemium." 

Efekt: niebezpieczne zaklęcie wzniecające nieokiełznany ogień, który rozprzestrzenia się w kierunku wyznaczonego celu, powodując jego wybuch.  
Wymagane: brak.

  • Sposób inkantacji: "Phasmatos Tutela A Malo." 

Efekt: urok, który chroni cel przed działaniem czarnej magii bądź innym złem.
Wymagane: brak.

  • Sposób inkantacji: "Phasmatos Morsinus Pyrox Allum." 

Efekt: zaklęcie wywołujące ból lub uszkodzenie ciała. Jest podobne do pasywnej, niewerbalnej mocy zadawania bólu stosowanej przez większość czarownic, aczkolwiek jest to silniejsza odmiana i może być wykonywana, gdy ktoś potrzebuje jej szybko, ale nie ma czasu na koncentrację umysłową, aby ją biernie rzucić. Efektami może być krwawienie z różnych części ciała (np. oczu, nosa), wypluwanie krwi ustami, rozrywający ból mięśni lub głowy itp.
Wymagane: brak.

  • Sposób inkantacji: "Fractos." 

Efekt: zaklęcie zrywające łańcuchy, które niewolą wiedźmę rzucającą zaklęcie.
Wymagane: brak.

  • Sposób inkantacji: "Phasmatos navaro pulsus sanguinox." 

Efekt: zaklęcie zamieniające krew celu w kwas. Zazwyczaj stosowane na przyszłych ofiarach wampirów, aby wampiry nie mogły ich wypić, aczkolwiek drugim zastosowaniem zaklęcia jest sprawianie fizycznego bólu celowi, poprzez zamienienie jego krwi w kwas.
Wymagane: brak.

  • Sposób inkantacji: "Phasmatos Ossox." 

Efekt: zaklęcie pozwalające wiedźmie na gwałtowne łamanie kości celowi.
Wymagane: brak.

  • Sposób inkantacji: "Me ne de qual suurentaa!" 

Efekt: potężne zaklęcie, które pozwala skręcić kark celu. Bardziej zaawansowana wiedźma może skręcić kilka karków jednocześnie.  
Wymagane: brak.

  • Sposób inkantacji: "Sa vas est cure est vos facultas..." 

Efekt: potężne zaklęcie z zakresu spirit magic, które pozwala wiedźmie połączyć się magią z duchami, które znacznie wzmocnią jej moc. Duchy muszą wyrazić jednak zgodę na połączenie. Jeśli uznają, że pobudki wzywającej wiedźmy są niewłaściwe, w trakcie rytuału mogą ją nawet zabić. 
Wymagane: miejsce masakry, które przepełnione jest bólem zmarłych osób.

  • Sposób inkantacji: "Phasmatos multa simul unum, habent aliquam virtutem." 

Efekt: zaklęcie wiążące, które łączy czarownicę z celem i ułatwia przepływ energii, sukcesywnie ją zwiększając. Moc będzie tym potężniejsza, im więcej nadnaturalnych członków będzie ze sobą połączona. 
Wymagane: brak.


* - zaklęcia wymyślone


Ostatnio zmieniony przez Bezpański Naleśnik dnia Czw Kwi 30, 2020 12:52 am, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down
Bezpański Naleśnik

Bezpański Naleśnik


Liczba postów : 545
Dołączył : 24/01/2019

Pamiętnik trybrydy. Empty
PisanieTemat: Re: Pamiętnik trybrydy.   Pamiętnik trybrydy. EmptyCzw Kwi 16, 2020 10:21 pm

Relacje

xxxxJacqueline “@Jacqueline” de Rochechouart - Francuzka, którą poznałam w Lumiose. Wydaje się bardzo sympatyczną osobą, która dla każdego chce jak najlepiej. Spotkałyśmy się jeszcze w Solstice, gdzie poznałyśmy się nieco bliżej. Jeśli podczas pierwszego spotkania nie zauważyłam, że łączy ją coś z Jazonem, podczas drugiego nie miałam już co do tego wątpliwości. Jeszcze kiedyś zeswatamy ich z Cainem!
xxxxStatus relacji: pozytywny.


xxxxNoah “@Chmurek” Nox - chłopak, którego poznałam całkiem przypadkiem. Mój Turtwig walczył z jego Glameowem. Później mieliśmy okazję spotkać się w Lumiose, gdzie razem ratowaliśmy mieszkańców miasta przed totalną zagładą. Bardzo go polubiłam, ale wydaje mi się, że Noah po prostu taki już jest - ciągnie do siebie ludzi jak jakiś magnes gdziekolwiek by się nie pojawił. Jakimś sposobem poznał mój sekret, ale niestety, na razie nie dowiedziałam się od niego, skąd o mnie wie.
xxxxStatus relacji: pozytywny.

xxxxShine “@Shine” Belcourt - poznałam ją w Lumiose podczas ratowania miasta. Normalnie nie zadaję się z takimi sukowatymi laskami, ale Shine ma w sobie to coś... Wydaje się być nieźle szurnięta i postrzelona, ale dzięki charyzmie, którą niewątpliwie posiada, mogłybyśmy zostać dobrymi koleżankami. To naprawdę... interesująca osoba.
xxxxStatus relacji: pozytywny.



xxxxJazon “@Jazon” Reed - poznałam go w Lumiose podczas ratowania miasta. Drugim razem spotkałam go w Solstice. Nie złapaliśmy jakiegoś szczególnego kontaktu i normalnie pewnie nie zwróciłabym na niego większej uwagi, gdyby nie fakt, że gdzie go nie spotkałam, kręcił się blisko Jackie. Wydaje się miłym chłopakiem, który chce dobrze dla fioletowowłosej, więc mam nadzieję, że kiedyś spikniemy ich z Cainem.
xxxxStatus relacji: neutralny.


xxxxCain “@Banshee” Donovan - całkiem groteskowa postać. Poznaliśmy się przez naszą wspólną znajomą Jackie w mieście Solstice. Spędziliśmy razem trochę czasu, aczkolwiek nie poznaliśmy się zbyt dobrze. Chłopak wydaje się swoim chłodnym usposobieniem odpychać od siebie innych, ale na mnie nie wywarło to większego wrażenia. Kibicujemy razem Jacqueline i Jazonowi i nawet uskuteczniliśmy jakieś pocałunki... w czoło. To było strasznie niezręczne, możemy o tym zapomnieć?
xxxxStatus relacji: pozytywny.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Pamiętnik trybrydy. Empty
PisanieTemat: Re: Pamiętnik trybrydy.   Pamiętnik trybrydy. Empty

Powrót do góry Go down
 
Pamiętnik trybrydy.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Pamiętnik
» Pamiętnik Lau
» wiśniowy pamiętnik
» Pamiętnik Jester
» Lukas Volt - Pamiętnik

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
PokeKingdom :: Dzienniki-
Skocz do: