IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Pora na raidy!

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Jeck

Jeck


Liczba postów : 665
Dołączył : 04/02/2019

Pora na raidy! Empty
PisanieTemat: Pora na raidy!   Pora na raidy! EmptyPon Kwi 20, 2020 11:48 pm

Hej! Jak widzicie, cały czas próbujemy tworzyć nowe rzeczy, żeby gra na forum była jak najbardziej atrakcyjna. Ostatnio wprowadziliśmy Eksploracje, do których z całego serca was zapraszam. Zdradzę też, że pracujemy nad systemem łowienia. Teraz jednak przychodzę do was z kompletnie inną propozycją. Mianowicie RAJDY!

Jeśli śledzicie to, co dzieje się w grach, to zapewne znajdziecie powiązania z Max Raid Battles. Jeśli jednak nie posiadacie Switcha, streszczę wam mniej więcej, o co chodzi. Mianowicie, czwórka graczy wyzywa na pojedynek Pokemona w jego Dynamaxowej formie. Jeśli uda im sie takiego delikwenta pokonać, osoba "hostująca" raid ma 100% szans na złapanie Pokemona. Szanse pozostałych są obniżone. Jednak nawet jeśli Pokemona nie złapiecie, wciąż dostajecie nagrody, w tym jagody i TMy.

A teraz jak miałoby to wyglądać na forum? Ano całkiem podobnie.
Po pierwsze, wprowadzilibyśmy nowy przedmiot, Wishing Piece. Byłby on dostępny JEDYNIE z indywidualne punkty, które zbieramy. Jaka byłaby jego cena? Zbieranie punktów idzie całkiem nieźle, dlatego proponowałbym 200 punktów. Nie chciałbym zbytnio ułatwiać zdobywania Pokemonów poza przygodą, dlatego wydaje mi się to być uczciwą ceną. Przedmiot ten służby do przywołania bossa, którego musielibyście ubić.

W ile osób robilibyśmy takie rajdy? W 4. Osoba używająca Wishing Piece byłaby takim "hostem". Mogłaby wtedy zaprosić 3 wybranych przez siebie graczy do wspólnej próby pokonania Pokemona. Te 3 osoby też musiałby również wnieść drobną opłatę. Proponowałbym tutaj albo 50 punktów indywidualnych albo 300$. W zależności od tego, co kto akurat ma.

Jak przebiegałby taki rajd? Jak zwykła walka. Trzeba by było znów znaleźć sędziów do pojedynków. 4 osoby decydowałyby o tym, co robią, po czym następowałaby tura Pokemona. Jego ataki byłyby zdecydowanie potężniejsze niż zwykłe, nie na tyle jednak, żeby zdjąć was w jednym momencie. Mógłby używać wtedy jakiś... 2-3 ataków na turę.

Jakie Pokemony byłyby dostępne w rajdach? Wszystkie. Nie tylko te, które są w Galar. No, może wyciąłbym z tej listy Pokemony typu Ditto czy skamieliny, które zdobywa się jednak w nieco inny sposób.

Czy Pokemony z rajdów byłyby w jakiś sposób wyjątkowe? Tak! Dla przykładu, miałyby gwarantowaną hidden ability. Lub 2 Egg Move zamiast jednego.

Czy takiego Pokemona dałoby się złapać? Mógłby to zrobić tylko host raidu, mając na to x% szans (do określenia).

Co znajdowałoby się wśród nagród za event? Nie mam jeszcze gotowej kompletnej listy, bo najpierw chcę dowiedzieć się, co o tym sądzicie. Proponowałbym jednak rzeczy pokroju TMów, jagód, Pokeblocków, Rare Candy. Rzeczy na tyle wartościowych, żeby rajd był opłacalny nawet wtedy, gdy nie uda nam się złapać Pokemona. A jeśli ktoś będzie miał masę szczęścia, może nawet uda mu się dorwać jajko Pokemona, na którego będziecie polować?

Dajcie znać, co o tym sądzicie, czy macie jeszcze jakieś pytania. Wiem, że będzie to dość skomplikowana sprawa, dlatego liczę na waszą pomoc i mam szczerą nadzieję, że pomysł wam się spodoba.
Powrót do góry Go down
Banshee

Banshee


Liczba postów : 503
Dołączył : 10/04/2019

Pora na raidy! Empty
PisanieTemat: Re: Pora na raidy!   Pora na raidy! EmptyWto Kwi 21, 2020 3:05 am

Pomysł na papierze brzmi ekstra, choć podejrzewam, że będzie potrzebował paru prób, żeby sprawdzić, jak to będzie wyglądało w praktyce.

Potężniejsze ataki to jedno - jasne, taki gigant z pewnością walnie mocniej, ale trzeba tu podkreślić, że prawdopodobnie również zdobędzie trochę ekstra życia, żeby sam nie został ubity za szybko. Tutejszy system walk jest intuicyjny, więc większość rzeczy będzie zależała od sędziego, ale jednak trzeba ustalić parę spraw, żeby później nie było nieporozumień. Wspomniałeś, że chcesz uniknąć OHKO, ale co, jeśli pokemon dostanie akurat superefektywnym ruchem? Czy wtedy też będzie zdolny do walki?

Inna kwestia: z ilu pokemonów będziemy mogli korzystać na takich raidach? Czy można iść wtedy całą drużyną?

Cytat :
[...]Jakie Pokemony byłyby dostępne w rajdach? Wszystkie. Nie tylko te, które są w Galar. No, może wyciąłbym z tej listy Pokemony typu Ditto czy skamieliny, które zdobywa się jednak w nieco inny sposób.
Czy Pokemony z rajdów byłyby w jakiś sposób wyjątkowe? Tak! Dla przykładu, miałyby gwarantowaną hidden ability. Lub 2 Egg Move zamiast jednego.
[...]rzeczy pokroju TMów, jagód, Pokeblocków, Rare Candy.

Nagrody brzmią świetnie. Nie mówiąc, że to pokemon, który nie wliczałby się do limitu stron w przygodzie (przynajmniej tak odebrałam, że będzie liczony jako eventowy), nie wspominając o dodatkowych atakach.

Procent jest trudniejszy do oszacowania, ale możemy się posłużyć faktem, że w Sklepiku Gildii pokemony można kupić za 500 i 800 punktów. Rajd to praktycznie 1/4 punktów, jeśli się to porównuje do kupienia pokemona na 1 poziomie. Prawda, sporo tu zależy od szczęścia, ale może trafić się osoba, która trafi podopiecznego już za pierwszym razem. (albo osoba, która będzie robić raid dziesiąty raz i nie wydropi pokemona kek) 25%? 30%? 40%?

Jaka jest maksymalna ilość TM/RC/jagód/bloczków, które można byłoby tam zdobyć za jednym podejściem? Czy one też będą działały z % szansą? I czy te mniejsze nagrody będą różne dla hosta i dla osób, które się doczepiły, czy takie same, kiedy host dostaje dodatkową możliwość zdobycia pokemona?

Powrót do góry Go down
Jeck

Jeck


Liczba postów : 665
Dołączył : 04/02/2019

Pora na raidy! Empty
PisanieTemat: Re: Pora na raidy!   Pora na raidy! EmptyWto Kwi 21, 2020 3:24 am

Cytat :
Potężniejsze ataki to jedno - jasne, taki gigant z pewnością walnie mocniej, ale trzeba tu podkreślić, że prawdopodobnie również zdobędzie trochę ekstra życia, żeby sam nie został ubity za szybko. Tutejszy system walk jest intuicyjny, więc większość rzeczy będzie zależała od sędziego, ale jednak trzeba ustalić parę spraw, żeby później nie było nieporozumień. Wspomniałeś, że chcesz uniknąć OHKO, ale co, jeśli pokemon dostanie akurat superefektywnym ruchem? Czy wtedy też będzie zdolny do walki?

Tak, będzie miał dodatkowe życie i wzmocnioną obronę. Pomyślałem teraz o tym, żeby rajdy skalowały się z poziomami Pokemonów, których będą używać gracze. Jeżeli 4 graczy będzie miało Pokemony na niskich poziomach, to na pewno nie dostaną za bossa takiego Garchompa, tylko raczej podstawowe formy. Można podzielić też raidy na poziomy, tak jak jest to zrobione w grach. Tam mamy rozstrzał od 1 do 5 gwiazdek, które określają trudność. Podobnie można zrobić u nas.

Cytat :
z ilu pokemonów będziemy mogli korzystać na takich raidach? Czy można iść wtedy całą drużyną?

Żeby nie było zbyt łatwo, każdy gracz miałby do dyspozycji dwa Pokemony ze swojej drużyny. Jest 4 członków, więc w sumie byłoby to 8 Pokemonów, zdecydowanie wystarczająca liczba, by to zaliczyć.

Cytat :
Prawda, sporo tu zależy od szczęścia, ale może trafić się osoba, która trafi podopiecznego już za pierwszym razem. (albo osoba, która będzie robić raid dziesiąty raz i nie wydropi pokemona kek) 25%? 30%? 40%?

Poczekam, aż wypowie się więcej osób, wtedy zaczniemy myśleć nad procentami.

Cytat :
Jaka jest maksymalna ilość TM/RC/jagód/bloczków, które można byłoby tam zdobyć za jednym podejściem? Czy one też będą działały z % szansą? I czy te mniejsze nagrody będą różne dla hosta i dla osób, które się doczepiły, czy takie same, kiedy host dostaje dodatkową możliwość zdobycia pokemona?

Jeśli wprowadzilibyśmy poziomy trudności raidów, wtedy mogłyby zależeć one właśnie od tego. Im wyższy poziom, tym lepsze nagrody. Byłyby takie same dla wszystkich. Jeśli chodzi o TMy, fajnie by było, gdyby odpowiadały typowi Pokemona, z którym walczycie. Np. walcząc z Eeveem, dostalibyście ruchy Normal, itp.
Powrót do góry Go down
Camus

Camus


Liczba postów : 399
Dołączył : 02/02/2019

Pora na raidy! Empty
PisanieTemat: Re: Pora na raidy!   Pora na raidy! EmptyWto Kwi 21, 2020 1:46 pm

Sam pomysł jest super, ale chciałbym poruszyć kilka szczegółów.

1. Wyobraźmy sobie sytuację, gdzie grupka osób poświęci w cholerę punktów na pójście na Raid. I można na nim złapać Poka, na co jest bardzo nikła szansa. Może rozliczenie się z punktów uzależnić jakoś od wyniku Raidu? W końcu może się okazać, że drużyna sobie nie poradzi albo nie złapie stworzenia, wtedy multum punktów jest zmarnowane. Ewentualnie musielibyśmy jakoś uściślić koszt tak, by się opłacało w ogóle podchodzić - żeby gracze nie byli też mega-stratni. Widać przecież ile nam zajmuje wbijanie tych punktów, a jakby jeszcze po żmudnej robocie nam ten Raid nie przyniósł większych korzyści no to byłoby przykro.

2. Problem też jest, jak się będą różniły nagrody dla hosta od nagród dla supportów. W końcu sam host sobie (chyba) nie dałby rady z Raidem. No i oni nie mogą złapać Poka, więc znowu mniej im się opłaca pójść. Trzeba by to jakoś rozwiązać - nwm, może szansą na jajko, czy coś? :q

Jak te dwa aspekty rozważymy to dla mnie pomysł pierwsza klasa i może wchodzić o7
Powrót do góry Go down
Banshee

Banshee


Liczba postów : 503
Dołączył : 10/04/2019

Pora na raidy! Empty
PisanieTemat: Re: Pora na raidy!   Pora na raidy! EmptyWto Kwi 21, 2020 3:52 pm

Cytat :
Tak, będzie miał dodatkowe życie i wzmocnioną obronę. Pomyślałem teraz o tym, żeby rajdy skalowały się z poziomami Pokemonów, których będą używać gracze. Jeżeli 4 graczy będzie miało Pokemony na niskich poziomach, to na pewno nie dostaną za bossa takiego Garchompa, tylko raczej podstawowe formy. Można podzielić też raidy na poziomy, tak jak jest to zrobione w grach. Tam mamy rozstrzał od 1 do 5 gwiazdek, które określają trudność. Podobnie można zrobić u nas.

Podobają mi się różne stopnie trudności~ Nie wiem, czy warto jednak rozdrabniać się na 5 gwiazdek, czy trochę skrócić i dać 3 gwiazdkowe jako najtrudniejsze. Przykładowo zrobić coś w stylu:
- unevolved
★★ - first evolution
★★★ - second evolution

Chociaż zważając na to, że pokemony, które posiadają tylko jedną ewolucję, mają zdecydowanie większe total stat niż pokemony, które mają późniejsze stadia, trzeba znaleźć inną metodę. Przykładowo Jangmo-o ma 300, kiedy Dhelmise już 517. Dlatego zamiast wyżej pokazanej opcji, skłaniałabym się ku ocenianiu trudności według Total Stat.
0 (180) - 300 (według bulbapedii, najniższy teraz jest wishiwashi* (Solo Form) z 175 i Sunkern z 180)
★★ 301 - 450
★★★ 451 i wyżej

Ewentualnie się rozdrobnić, bo w tym przypadku wyglądałoby to trochę inaczej i miałoby więcej sensu. Trzeba byłoby jednak zwrócić uwagę, że pokemony z total stat są dość porozrzucane, bo mamy Slakinga z 670, który jest wśród legendarnych i mega, a kolejne - o ile nie przeoczyłam żadnego po drodze - to dopiero pokemony z 600, takie jak Goodra, Kommo-o i reszta pseudo-legendary.

Komuś się chce poprawiać ★, ★★ i ★★★ gwiazdkowe klamry lub wymyślać ★, ★★, ★★★, ★★★★ i ★★★★★?

*Wishiwashi bym liczyła ze statami wyższymi 620 ze względu na jego School Form
Powrót do góry Go down
Jeck

Jeck


Liczba postów : 665
Dołączył : 04/02/2019

Pora na raidy! Empty
PisanieTemat: Re: Pora na raidy!   Pora na raidy! EmptyWto Kwi 21, 2020 4:05 pm

Podoba mi się! Naprawdę fajny pomysł na podział. Mówię tutaj o użyciu Total Stats do ogarnięcia trudności rajdu. Jak dla mnie jak najbardziej pasuje. Oczywiście w raidzie nie można by było trafić na legendę/mega/gigantamax Pokemona, bo te zdobywa się na forum trochę inaczej. Poza tym, można je wykorzystać również do jakiś ogólnoforumowych eventów.
Można przy okazji zaznaczyć jakieś rekomendowane poziomy Pokemonów do danych gwiazdek, chociaż u nas to też różnie, bo mamy szkolenia i czasem te niby słabe Pokemony mają naprawdę mocne ataki.

Jeśli zaś chodzi o pytania Camusa, na wszystkie odpowiedziałem we wcześniejszych postach.
Powrót do góry Go down
Michael
Księżniczka
Michael


Liczba postów : 1241
Dołączył : 22/01/2019

Pora na raidy! Empty
PisanieTemat: Re: Pora na raidy!   Pora na raidy! EmptyWto Kwi 21, 2020 4:25 pm

Podoba mi się. Chociaż trochę nie podoba mi się pomysł na możliwość nie zdobycia stworka nawet po wygranym rajdzie (chyba tak to działa? czy źle zrozumiałem?) Dodatkowo poziomy trudności zależne od total stat kozacki, o wiele lepszy niż ten zaproponowany przez Jecka. Widać od razu że to Banshee quality.

Z swojej strony mam propozycję taką by raidy to nie były zwykłe walki PVP tylko klika różnych środowisk na wzór dungeona po którym lider prowadziłby swoją drużyne. W dungu byłby słabe pokemony do walki, zagadki. Skrzynie pełne itemów itp. :3
Powrót do góry Go down
Jeck

Jeck


Liczba postów : 665
Dołączył : 04/02/2019

Pora na raidy! Empty
PisanieTemat: Re: Pora na raidy!   Pora na raidy! EmptyWto Kwi 21, 2020 4:38 pm

Cytat :
Z swojej strony mam propozycję taką by raidy to nie były zwykłe walki PVP tylko klika różnych środowisk na wzór dungeona po którym lider prowadziłby swoją drużyne. W dungu byłby słabe pokemony do walki, zagadki. Skrzynie pełne itemów itp. :3

Uhhh... Z jednej strony trochę tak, ale z drugiej zrobiło by nam się z tego kolejne polowanie tak naprawdę, a to nie do końca o to chodzi. Zależało mi na tym, żeby była to jednak głównie walka, raczej bez żadnej otoczki fabularnej do tego. Po to jest też Wishing Piece, żeby po prostu takiego Pokemona przywołać, a nie szukać go po jakimś dungeonie.
Powrót do góry Go down
Banshee

Banshee


Liczba postów : 503
Dołączył : 10/04/2019

Pora na raidy! Empty
PisanieTemat: Re: Pora na raidy!   Pora na raidy! EmptyWto Kwi 21, 2020 5:35 pm

Ten dungeon brzmi jak dobry pomysł na przyszły event, na którego zakończenie byłby właśnie pokemon rajdowy x'D Ale za każdym razem takie coś organizować? Niezbyt. Szczególnie, że wtedy potrzeba więcej przygotowań ze strony samego sędziego, a on ma być tutaj tylko po to, by ocenić, jak pokemony sobie poradzą z walką, a nie bawić się w fabułę o:
Powrót do góry Go down
Bezpański Naleśnik

Bezpański Naleśnik


Liczba postów : 545
Dołączył : 24/01/2019

Pora na raidy! Empty
PisanieTemat: Re: Pora na raidy!   Pora na raidy! EmptyWto Kwi 21, 2020 6:25 pm

Pomysł Banshee z tymi tierami według Total Stats bardzo mi się podoba, więc bym to do tego zostawił.
Skoro już o nich mowa, to pasowałoby zrobić przedziały z pokami, których możemy używać (chociaż u nas faktycznie jest ciężko, może według ilości poznanych ataków? Chociaż je i tak ogranicza system lvlowy w walkach) oraz przedziały z nagrodami dla każdego z tierów.

Również jestem zdania, że dla hosta powinien być bankowo zapewniony pok, jeśli oczywiście drużyna poradzi sobie z rajdem i go nie przegra. Dlaczego? Za takie 200 punktów może sobie nabrać w ciul innych przedmiotów, o których napisałeś, jako o nagrodach dodatkowych:
Cytat :
Rare Candy - 35 punktów
1 Pokeblock wybranego smaku - 5 punktów
3 Pokeblocki wybranego smaku - 7 punktów
5 Pokeblocków wybranego smaku - 10 punktów
10 Pokeblocków wybranego smaku - 15 punktów
Dowolny TM (tier I) - 30 punktów
Dowolny TM (tier II) - 40 punktów
Dowolny TM (tier III) - 50 punktów
Lista ma być podobno zmieniana, ale przytoczyłem ją, żeby zobaczyć, że (jak na razie) wcale nie warto ryzykować utraty 200 punktów na rajd, który nie gwarantuje nam pokemona. Jasne, SZANSA na złapanie pokemona jest kusząca, ale moim zdaniem zbyt ryzykowna. Ale jak mówię, to moje zdanie, na razie to możemy wszyscy gdybać, jeśli nie mówimy o konkretnych procentach. Łatwiej byłoby nam coś ustalić na liczbach.
Powrót do góry Go down
Banshee

Banshee


Liczba postów : 503
Dołączył : 10/04/2019

Pora na raidy! Empty
PisanieTemat: Re: Pora na raidy!   Pora na raidy! EmptyWto Kwi 21, 2020 8:01 pm

Inna kwestia jest taka, że nie wiemy, jakie dokładnie będą nagrody. Przykładowo jeśli za wygranie dostanie się 3 RC, TM (III) i dajmy na to 5 bloczków, to już nam daje 165, czyli tylko 35 byłoby stratnych, gdyby ktoś nie złapałby pokemona. Gdyby zaś ktoś złapał pokemona, to praktycznie jakby wydał 500 czy 800 punktów (zgodnie z teraźniejszymi cenami w sklepiku gildyjnym) + dostałby jakieś dodatkowe nagrody.

Nie widzę, żeby ktoś robił tu jakąś wstępną rozpiskę, dlatego rzucę prototypem, a resztę się ustali w wątku.


1-2 RC
jagody pospolite / normalne
1 TM
pokebloki (?)

★★
2-3 RC
jagody rzadkie / bardzo rzadkie
1 TM
pokebloki

★★★
3-4 RC
jagody szlachetne / specjalne
1 TM
pokebloki

Powrót do góry Go down
Jeck

Jeck


Liczba postów : 665
Dołączył : 04/02/2019

Pora na raidy! Empty
PisanieTemat: Re: Pora na raidy!   Pora na raidy! EmptyCzw Kwi 23, 2020 11:49 pm

Jeśli mamy brać pod uwagę wartość punktową, to musimy mieć na uwadze, że wygrany raid daje szansę na Pokemona + itemki. A żeby samego Pokemona dostać, trzeba wybulić nawet 800 pkt. 200 pkt za raid to jest 1/4 tej ceny. Nawet jak damy szansę na złapanie Poka na poziomie 70%, to będzie już naprawdę dużo, zważywszy na to, jaki daje się wkład punktowy. No bo kto normalny wybuliłby 800 pkt na Poka, jeśli może rzucić 200 i też go dostać, na dodatek w towarzystwie itemków?

Odnosząc się do nagród, które wskazała Banszi, trochę bym je zmienił. Chciałbym, żeby to była rzecz skupiona raczej na TMach niż Rare Candy. Dlatego proponowałbym taki podział:


1 RC
Jagody pospolite/normalne
1-2 TM (losowe, w typie Pokemona, z którym walczymy)
2-4 Pokebloki losowego smaku

★★
2 RC
Jagody rzadkie/bardzo rzadkie
2 TM (jak w poprzednim)
4-6 Pokeblocków

★★★
3 RC
Jagody szlachetne/specjalne
2-3 TMy
8 Pokebloków

Do tego może być nawet to 70% szans na złapanie Poksa, z powodów, które opisałem wyżej. Do tego... 5% szans na jajko Pokemona,z którym walczymy. Każdy uczestnik poza hostem miałby losowane, czy je dostanie. Dodatkowo trzeba przemyśleć, jaki wkład miałby dawać gracz zaproszony do raidu, bo w końcu nie można za free dostać takich nagród. Proponowałbym tutaj albo 5o pkt od gracza albo 250$. Co wy na to?
Powrót do góry Go down
Bezpański Naleśnik

Bezpański Naleśnik


Liczba postów : 545
Dołączył : 24/01/2019

Pora na raidy! Empty
PisanieTemat: Re: Pora na raidy!   Pora na raidy! EmptyPią Kwi 24, 2020 12:46 am

Ja już wczoraj na discu o tym wspominałem, ale z tymi punktami to jest przegięcie. Przy obecnym zbieraniu punktów raczej nikt nie zbierze 800 na poka. No ale to chyba temat na oddzielną propkę.
Zaproponowane nagrody są ok, chociaż ja bym może przydzielił jeszcze może poszczególne grupy TM'ów do tych tierów. Tyle, że wtedy byłoby to raczej po jednym TM, bo dostać w 3 grupie 3 TMki o wartości 24k to chyba zbyt OP... Chociaż sam nie wiem. Ceny w sklepie z TM'ami też by wypadało zbalansować, bo są chyba zbyt przesadzone jak na nasze standardy zarabiania kasy na forum. xD

A, no i byłbym raczej za opłatą pieniężną, chociaż w sumie pasowałoby zabrać punkty, żeby było fair w stosunku do hosta. Tyle, że mogą być takie przypadki, że ktoś może tych punktów po prostu nie mieć (nie wnikając już w powody dlaczego ich nie ma, ok? XD), a te 200-300$ raczej każdy będzie miał.
Powrót do góry Go down
Banshee

Banshee


Liczba postów : 503
Dołączył : 10/04/2019

Pora na raidy! Empty
PisanieTemat: Re: Pora na raidy!   Pora na raidy! EmptyPią Kwi 24, 2020 3:12 pm

na świstek nam tyle TMów? a ile jagód dałoby się złapać w takim razie?~

Problem leży w tym, że nie możemy do końca tego zbalansować, jeśli nie będą dokładnie ustalone ceny w Sklepiku Gildyjnym i ogólną rywalizacją drużyn. Jeśli chcielibyśmy, by gracze mogli np. raz na miesiąc z tego skorzystać, musieliby ~7 punktów zbierać przez 30 dni.  No... na razie to jest dalekie od rzeczywistości x'D Na razie są zadania tygodniowe, ale i tak nawet tam nie dostajemy nagród w postaci 50 punktów, tylko jakieś drobne 2, 3, 4. Raz się zdarzyło, że było zadanie za "bycie aktywnym", gdzie się liczył każdy jeden zapisany post, gdzie dało się tego więcej zebrać.

tldr; poczekałabym z dokładniejszym ogarnianiem procentów pokemonów aż ogarnie się system drużyn i będziemy mieli oficjalny wgląd, jak to się prezentuje.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Pora na raidy! Empty
PisanieTemat: Re: Pora na raidy!   Pora na raidy! Empty

Powrót do góry Go down
 
Pora na raidy!
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
PokeKingdom :: Propozycje i zapowiedzi-
Skocz do: