IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Nabór sędziów

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Herbatka

Herbatka


Liczba postów : 1107
Dołączył : 22/01/2019

Nabór sędziów Empty
PisanieTemat: Nabór sędziów   Nabór sędziów EmptyPią Sty 25, 2019 10:46 pm


Nabór sędziów 7ROIIkn

Sędziowie sprawują pieczę nad Battle Tower. Muszą być obeznani w temacie Pokemonów, ataków, statusów. Najważniejszą ich cechą jest  otwarty umysł, który pozwala swobodnie i sprawiedliwie interpretować taktyki trenerów, którzy stanęli ze sobą do walki.

Jedyne przelicznik, który należy brać pod uwagę to dziesiątka. Wszelkie zmiany statusów będą miały wartość o 10 mniejszą bądź większą. Podobnie jest z szansą na unik bądź uderzenie krytyczne, do których można użyć kostki K10 lub K100. Wartość bądź przedział, który będzie waszym „trafionym” wybieracie samodzielnie.

Kod:
Formularz:
[b]Czy uważasz się za osobę sprawiedliwą i bezstronną? [/b]
[b]Co byś zmienił/a w aktualnym systemie walk oraz co Ci w nim odpowiada? [/b]
[b]Wymień wszystkie elementy, które będziesz uwzględniał/a przy sędziowaniu walki: [/b]
[b]Czy interesuje cię wynagrodzenie na sędziowanie walk? Jeśli tak to jakie?[/b]

Praktyka. Odpowiedzi na te pytania proszę wysyłać wyłącznie na PW z uwzględnieniem możliwych scenariuszy rozgrywki, które wpadną wam do głowy podczas czytania.

1. Który z wymienionych Pokemonów jest najszybszy? Charmander, Bulbasaur, Squirtle.
2. W walce dwóch Charmanderów (natura uparta i natura łagodna) zderzyły się dwa Dragon Pulse. Co się stanie?
3. Bulbasaur (agresywny) zaatakował sparaliżowanego Charmandera (nieśmiały) atakiem Power Whip. Trener nakazał mu kontratakować za pomocą Metal Claw. Co się stanie?
4. Panuje susza, walka odbywa się na polu pełnym stogów siana. Charmander (nierozważny) z aktywną umiejętnością Blaze atakuje Squirtla (płochliwego) potężnym Flamethowerem. W jaki sposób Squirtle może się obronić (bez Protect).
5. Las deszczowy, błotniste podłoże. Naprzeciwko siebie stoją trenerzy i ich podopieczni – Squirtle i Bulbasaur. W jaki sposób Pokemony mogą wykorzystać ten teren?
6. Bulbasaur poziom 10 (cichy) z traumą po ataku grupy wodnych Pokemonów staje naprzeciwko młodziutkiego (psotny, poziom 2) Squirtla, który atakuje go Bąbelkami. Trener nakazał kontratak. Co się może stać?
7. Pada deszcz. Charmander (delikatny) o poziomie przywiązania -10% dostaje rozkaz użycia Fire Fang na dzikim Squirtlu (samotny). Co się może stać?  


Zapraszamy do zapisów! Po zatwierdzeniu formularza chętni trenerzy otrzymują status "sędziego próbnego". Po przeprowadzeniu jednej walki w Battle Tower między dowolnymi trenerami (do której nie będzie zastrzeżeń) zyskają oficjalną rangę.


Ostatnio zmieniony przez Tea dnia Wto Mar 12, 2019 2:03 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
V

V


Liczba postów : 726
Dołączył : 01/02/2019

Nabór sędziów Empty
PisanieTemat: Re: Nabór sędziów   Nabór sędziów EmptySob Mar 09, 2019 4:16 pm

Formularz:
Czy uważasz się za osobę sprawiedliwą i bezstronną?
Uważam się za osobę skrajnie bezstronną, sprawiedliwą i sarkastyczną aż do bólu. Uważam, że walki ze mną mogą być... interesujące.
Co byś zmienił/a w aktualnym systemie walk oraz co Ci w nim odpowiada?
Niewiele. Wypowiadałam się już na ten temat i mi generalnie wszystko pasuje.
Wymień wszystkie elementy, które będziesz uwzględniał/a przy sędziowaniu walki:
Arena, pogoda, przywiązanie pokemonów, ich natury, charaktery, ruchy, typy, poziomy, charaktery samych trenerów, bo to też jest według mnie ważne, bla bla bla. Generalnie wszystko biorę pod uwagę, nawet naturalną zmienność pogody.
Czy interesuje cię wynagrodzenie na sędziowanie walk? Jeśli tak to jakie?
Wynagradzaj mnie w słowach i będę szczęśliwa
Podpisano
V.
Powrót do góry Go down
Herbatka

Herbatka


Liczba postów : 1107
Dołączył : 22/01/2019

Nabór sędziów Empty
PisanieTemat: Re: Nabór sędziów   Nabór sędziów EmptySob Mar 09, 2019 4:32 pm

@V gratuluję! świetne pomysły. Teraz proszę zaciągnąć jakąś parę do Battle Tower, by poprowadzić swoją pierwszą walkę! Jeśli chłopcy się zgodzą (Yata oraz Rid) chętnie odstąpię tą, która już trwa. ;u;

1. ✔️
2. ✔️
3. ✔️
4. ✔️
5. ✔️
6. ✔️
7. ✔️
Powrót do góry Go down
Chmurek

Chmurek


Liczba postów : 1058
Dołączył : 27/02/2019

Nabór sędziów Empty
PisanieTemat: Re: Nabór sędziów   Nabór sędziów EmptyNie Mar 10, 2019 8:48 am

Czy uważasz się za osobę sprawiedliwą i bezstronną?
Według mnie tak. Oczywiście to pytanie należałoby zadać moim znajomym, wtedy byłoby obiektywnie, ale z mojej perspektywy tak. Nigdy nikogo nie skreślam, nawet  jeśli nie za bardzo lubię. A trzeba się postarać, żebym kogoś znielubił.


Co byś zmienił/a w aktualnym systemie walk oraz co Ci w nim odpowiada?
Mnie osobiście odpowiada. Daje dużą swobodę MG w prowadzeniu walki tak, aby odpowiadała prowadzonej grze czy po prostu jego odczuć. Chyba nic bym nie zmieniał. Tak długo jak nie muszę wykorzystywać kalkulatora do liczenia obrażeń to jest za - obiema rękami podpisany.

Wymień wszystkie elementy, które będziesz uwzględniał/a przy sędziowaniu walki:
Będę uwzględniał w zasadzie wszystko, ale wypiszę, żeby  potem ktoś nie miał pretensji :)
a)  Gabaryty walczących pokemonów (wzrost, waga)  - im większa dysproporcja tym ciężej będzie się walczyć niektórym pokemonom. Dla przykładu dużemu i powolnemu pokemonowi będzie trudniej trafić w małego i szybkiego przeciwnika atakiem z natury nastawionym na precyzję. Z drugiej strony ataki obszarowe będą zbierać duże żniwo.
b)  Statystki pokemonów (natura, charakter, typ, level) - będzie to widoczne szczególnie przy walce "tych samych"  pokemonów, ale będzie też miało znaczenie w każdej innej walce. Oczywiście typ wodny  w dalszym ciągu ma szansę na wygraną z typem elektrycznym czy roślinnym, ale nie jeżeli wystawimy pokemona, który jest dobre kilkanaście poziomów niżej niż przeciwnik + jeżeli przeciwnik jest w ostatniej fazie ewolucji, a nasz pokemon to mały Magikarp czy inny Feebas.
c) Wykorzystanie terenu - będę się starał jak najrealistyczniej oddać walkę. Oczywiście wiem, że nie będzie to do końca możliwe, natomiast wybranie do walki Goldeen na arenie roślinnej, gdzie nie ma ani grama wody skończy się tym, że pokemon nie będzie mógł się poruszać, a być może nawet będzie tracił punkty życia* na powolne zdychanie bez wody.
d) Wygląd pokemona - chodzi tutaj o fakt jak zbudowany jest pokemon. Czy ma skrzydła, wielkie kły, zęby i tak dalej oraz to jak wykorzystuje to walce. Fakt, że pokemon nie zna bite nie oznacza, że nie może ugryźć przeciwnika. Oczywiście nie będzie to nawet w połowie tak skuteczne jak użycie oficjalnego ataku, ale może odjąć kilka HP*, a na pewno pomóc w wymierzeniu koljnego ciosu. Który pokemon spodziewa się ugryzienia?
e) Taktyki - jeżeli trener wydaje mnóstwo komend w dodatku średnio logicznych to  nawet znający  go pokemon może się pogubić. Dlatego mam nadzieję, że walczący będą oszczędzać  sobie zapisów w stylu "wiesz co robić", "zaatakuj x,y,c,v,y,u,o, a potem jest dołóż d,l,k i y".
f) Statusy - czy pokemon jest zatruty, sparaliżowany i tak dalej.

*Oczywiście punkty HP w domyśle. Na forum nie ma punktów życia :)

Czy interesuje cię wynagrodzenie na sędziowanie walk? Jeśli tak to jakie?
Czy ja wiem czy takowe jest konieczne? Dziś wszyscy chcą za wszystko pieniążków  : )


Zaraz pójdzie PW :)
Powrót do góry Go down
Herbatka

Herbatka


Liczba postów : 1107
Dołączył : 22/01/2019

Nabór sędziów Empty
PisanieTemat: Re: Nabór sędziów   Nabór sędziów EmptyNie Mar 10, 2019 3:16 pm

@Chmurek dokładnie o to chodziło. Twoim zadaniem jest teraz znalezienie pary trenerów, by przeprowadzić walkę próbną. Powodzenia.

1. ✔️
2. ✔️
3. ✔️
4. ✔️
5. ✔️
6. ✔️
7. ✔️
Powrót do góry Go down
Camus

Camus


Liczba postów : 399
Dołączył : 02/02/2019

Nabór sędziów Empty
PisanieTemat: Re: Nabór sędziów   Nabór sędziów EmptyPon Mar 11, 2019 7:25 pm

Czy uważasz się za osobę sprawiedliwą i bezstronną? Tak~
Co byś zmienił/a w aktualnym systemie walk oraz co Ci w nim odpowiada? W zasadzie pasuje mi wersja "na czuja" / intuicyjna. Może bym tylko sprecyzował nie co, które statystyki brać pod uwagę, czy średnie, maksymalne, minimalne, czy istnieje coś takie jak EV/IV. Niby szczególiki, ale ułatwiają życie. To samo jak działa STAB, czy x2 , czy x1,5. Niekoniecznie sztywny wzór, ale jakieś wytyczne, by się przydały, żeby ujednolicić trochę sędziów. Zbyt duża samowolka to też zło.
Wymień wszystkie elementy, które będziesz uwzględniał/a przy sędziowaniu walki: Ojeju, serio? No dobra. Pole bitwy, poziomy, typy, natury, umiejętności, przedmioty, charaktery, zmienne środowiskowe, kompletnie losowe wydarzenia na polu bitwy ... wymieniać dalej? ; - ; bo jak tak się zagalopuję to do jutra tu będziemy siedzieć... Ogólnie: Wszystko, co ma jakiekolwiek znaczenie. Nie pozwolę sobie wmówić, że źle coś przeliczyłem albo coś pominąłem. Więc wszystko, co istotne będę uwzględniał przy sędziowaniu.
Czy interesuje cię wynagrodzenie na sędziowanie walk? Jeśli tak to jakie? Fajnie by było, szczerze nie mam jeszcze obrazu sędziego, bo nie ma takowych na forum jeszcze, ale możnaby założyć, że każda walka przeprowadzona będzie się wahała od 50-150$? W zależności od tego jak się zakończyła walka (czy wgl się zakończyła, może została wygrana walkowerem), wówczas Adminik albo moderatorek jakiś, by czuwał nad wypłatami. Oczywiście, jak nie dostanę za to nic -> też fajnie!
Powrót do góry Go down
Herbatka

Herbatka


Liczba postów : 1107
Dołączył : 22/01/2019

Nabór sędziów Empty
PisanieTemat: Re: Nabór sędziów   Nabór sędziów EmptyWto Mar 12, 2019 2:02 am

@Camus Myślę, że EV/IV to byłoby już za dużo, chociaż można ten temat poruszyć w propozycjach. Stab również nie ma dużego znaczenia, bo nie ma czego przez te 1.5/2 pomnożyć (chyba). ;D Odpowiedzi w praktyce bardzo trafne i pomysłowe. Znajdź teraz dwóch dzielnych trenerów! Ponoć Draco szuka rozrywki.

1. ✔️
2. ✔️
3. ✔️
4. ✔️
5. ✔️
6. ✔️
7. ✔️
Powrót do góry Go down
Herbatka

Herbatka


Liczba postów : 1107
Dołączył : 22/01/2019

Nabór sędziów Empty
PisanieTemat: Re: Nabór sędziów   Nabór sędziów EmptySob Mar 23, 2019 12:15 pm

Nabór sędziów Tenor

Wyniki I

Za nami pierwsze walki Pokemonów w Battle Tower. Sędziowie zostali wybrani na podstawie uzupełnionych testów oraz opinii uczestników walk. O ile to pierwsze nie sprawiło im trudności, to walka w praktyce już mogła. Na szczęście relacje walczących w większości były pozytywne. Dzięki temu możemy na sędziowskim pokładzie powitać możemy:
Gratulujemy! ♥️
Powrót do góry Go down
Michael
Księżniczka
Michael


Liczba postów : 1241
Dołączył : 22/01/2019

Nabór sędziów Empty
PisanieTemat: Re: Nabór sędziów   Nabór sędziów EmptyPią Mar 29, 2019 3:07 pm

Nabór sędziów Tenor
Wyniki II


Kolejne walki Pokemonów w Battle Tower. V wykazała się sprawiedliwą oceną strategii trenerów i wiedzą na temat działania atkaów ich pokemonów.  Wyniki testów i opinię walczących sprawiły że V zasili szeregi oficjalnych sędziów forum. Gratulujemy!
@V
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Nabór sędziów Empty
PisanieTemat: Re: Nabór sędziów   Nabór sędziów Empty

Powrót do góry Go down
 
Nabór sędziów
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Nabór Moderatorów
» Nabór Mistrzów Gier

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
PokeKingdom :: Nabór na moderatorów-
Skocz do: