IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 Możliwość gry jako Pokemon

Go down 
5 posters

Wybierz opcję (wyjaśnienie w ostatnim poście)
Jestem tylko za gijinkami
Możliwość gry jako Pokemon I_vote_lcap10%Możliwość gry jako Pokemon I_vote_rcap
 10% [ 1 ]
Jestem tylko za legendami
Możliwość gry jako Pokemon I_vote_lcap60%Możliwość gry jako Pokemon I_vote_rcap
 60% [ 6 ]
Jestem za legendami i gijinkami
Możliwość gry jako Pokemon I_vote_lcap30%Możliwość gry jako Pokemon I_vote_rcap
 30% [ 3 ]
Nie jestem za żadną z opcji
Możliwość gry jako Pokemon I_vote_lcap0%Możliwość gry jako Pokemon I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10
 

AutorWiadomość
Osvald

avatar


Liczba postów : 10
Dołączył : 29/12/2019

Możliwość gry jako Pokemon Empty
PisanieTemat: Możliwość gry jako Pokemon   Możliwość gry jako Pokemon EmptyPon Gru 30, 2019 12:27 am

Proponuję wprowadzenie na forum możliwość gier pokemonowych. Nic by to nie zaszkodziło, a mogłoby być ciekawym urozmaiceniem.
Powrót do góry Go down
Herbatka

Herbatka


Liczba postów : 1107
Dołączył : 22/01/2019

Możliwość gry jako Pokemon Empty
PisanieTemat: Re: Możliwość gry jako Pokemon   Możliwość gry jako Pokemon EmptyPon Gru 30, 2019 1:00 am

Nie mam nic przeciwko, ale trzeba by było ustalić jak miałyby być rozgospodarowywane przedmioty i dodatki z eventów. Można je na przykład przydzielać temu głównemu Pokemonowi, ale większość (pieniążki, jakieś kamienie ewolucyjne) byłyby zwyczajnie bezużyteczne i dodatkowo mogłyby w fabule jeszcze przeszkadzać (gdyby sobie Pokemon nabił poziom potrzebny do ewolucji poza przygodą i ten kluczowy moment zostałby na mistrzu gry wymuszony w fabule). Dodatkowo czy Pokemony mogłyby korzystać z treningów? Czy brałyby udział w polowaniach? W zasadzie mogłyby, bo poziom, ale z drugiej strony nie miałyby szansy na nagrodę główną - Pokemona. Chyba, że Pokemon też miałby zbierać swój team..? xD Nie armię do pokonania ligi, ale jakąś grupę, o którą też musiałby jakoś dbać?

W skrócie: Fajnie by było zrobić z tego (jak już) integralną część forum, bo jeśli taka KP nie wychodziłaby z przygody to w sumie można taką sesję prowadzić sobie w Off Topie - tu.
Powrót do góry Go down
Killjoy

Killjoy


Liczba postów : 560
Dołączył : 03/02/2019

Możliwość gry jako Pokemon Empty
PisanieTemat: Re: Możliwość gry jako Pokemon   Możliwość gry jako Pokemon EmptyPon Gru 30, 2019 1:17 pm

Mam bardzo mieszane uczucia wobec tego. Z jednej strony bardzo by to urozmaiciło forum i może by przyciągnęło więcej osób, ale wymagałoby to wyjątkowego przeorganizowania forum żeby jakoś te postacie wpasować w obecną mechanikę.

Według mnie, jeśli Pokemonowe postacie byłyby możliwe, to trzeba by było je odseparować od bardziej ludzkich postaci, bo to naprawdę komplikuje interakcje między postaciami, kiedy jedna z nich to gadający Pokemon, szczególnie na polowaniach. I jeszcze odnośnie polowań, jeśli taka postać jest Pokemonem i pewnie posiada ataki (i taką ilość jak inne Pokemony na forum, posiadane przez użytkowników), to czy będą mogły tych ataków używać na polowaniu? Da im to wyjątkową przewagę nad ludzkimi postaciami, nawet nad tymi które mają jakieś moce bo organizator polowania przeważnie decyduje o tym, że nie wolno tych mocy używać.
Powrót do góry Go down
Osvald

avatar


Liczba postów : 10
Dołączył : 29/12/2019

Możliwość gry jako Pokemon Empty
PisanieTemat: Re: Możliwość gry jako Pokemon   Możliwość gry jako Pokemon EmptyPon Gru 30, 2019 4:21 pm

Właściwie chodziło mi raczej o to, żeby gry pokemonowe mogły funkcjonować na forum w ogóle, nawet jeśli tylko jako dodatek. Najrozsądniej by było, gdyby z KP pokemonowymi ograniczyć się tylko do swoich przygód i nie wykorzystywać walut / przedmiotów / czegokolwiek z gier pokemonowych w innych działach, podobnie ma się sprawa z udziałami w różnych forumowych atrakcjach typu polowania / treningi (choć w tym drugim przypadku można by na to pozwolić). To lepiej zostawić ludzkim KP.
Powrót do góry Go down
Michael
Księżniczka
Michael


Liczba postów : 1241
Dołączył : 22/01/2019

Możliwość gry jako Pokemon Empty
PisanieTemat: Re: Możliwość gry jako Pokemon   Możliwość gry jako Pokemon EmptyPon Gru 30, 2019 9:44 pm

Ja nie mam nic przeciwko graniu jako pokemon ale nie wplatałbym tych pokemonowych kart postaci w obecną mechanikę forum. Bo średnio to pasuje. Zamiast tego stworzyłbym całą kategorię przeznaczoną tylko pokemonowym KP gdzie mialyby swoje sklepy, eventy, walki pvp itp.
Powrót do góry Go down
Jacqueline
Królewski Robaczek
Jacqueline


Liczba postów : 697
Dołączył : 12/03/2019

Możliwość gry jako Pokemon Empty
PisanieTemat: Re: Możliwość gry jako Pokemon   Możliwość gry jako Pokemon EmptyPon Gru 30, 2019 11:16 pm

___Nie mam nic przeciwko grze jako pokemon, lecz prawda, że to trochę gryzie się z ustaleniami forum. Trenerzy mają swoje zasady, są przydzieleni do drużyn, zdobywają pieniądze, TM, mają organizowania eventy/polowania... Mechanika oraz wszelkie gimmicki zostały zrobione pod postacie ludzkie, które mogą dysponować majątkiem, trenować swoje poki oraz zdobywać ich przywiązanie. Etc, etc... Przerabianie tego pod samą możliwość grania pokemonami jest możliwe, jeśli zastosujemy odmienną mechanikę. W porównaniu do trenerów ludzkich, będzie ona, cóż, nie ukrywajmy, gorsza, ponieważ - moim zdaniem - ucierpi przez owe ograniczenia i nie da takiego pola do popisu jak ta dla trenerów, ale można by coś z tego wyciągnąć, by przyjemnie było grać.
___Bo pewnie pokemon nie zbierał by jako tako pieniędzy ani nie łapał innych stworków - tym samym nie ma po co sadzić apricornów - na co mu pokeballe? Jagody z własnego ogródka mogą być fabularnym prowiantem, bo raczej pokemon sam nie zrobi sobie pokeblocka ani nie ma podopiecznego by karmić smakołykami i zdobywać przywiązanie/dojrzałość/statystyki pokazowe/poziomy. Tym samym odpadają eksploracje czy Day Care, nie wspominając o kupowaniu TM czy przedmiotów ewolucyjnych. Treningi niby ok - ale jak uzasadnić naukę ruchu, którego pokemon nie zna? Trenerzy mają dostęp do PokeDexów i innych danych - zawsze można powiedzieć, że pok trenował "na czuja" i mu wyszło..? Chyba to jedyne wyjście. Z kolei Przystań jest kłopotliwa, bo służył głównie nabijaniu przywiązania i pieniędzy - czego pokemon jako postać solo nie zrobi - a zdobywanie znajomości też trochę utrudnia fakt, że człowiek pokemona nie zrozumie, a pokemon przemawiający ludzkim głosem może wzbudzać różne reakcje...
___Gra pokemonem musiałaby się sprowadzać ściśle tylko do przygody, albo wymagałaby obmyślenia zupełnie nowej mechaniki czy dostosowania starej. Czy zostanie zrobiony osobny dział czy nie, to już kwestia adminów, ale ja mam kilka pomysłów.
___ - Niech walutą pokemonów będą jagody. Dostają kilka sadzonek na start i mogą w miarę kupować nowe, wymieniać na sprzęty - jak przedmioty lub kamienie ewolucyjne. No i to też prowiant, bo każda postać musi jeść.
___ - Treningi powinny zostać podzielone na ruchy o słabszej i większej mocy. Słabsze pokemon opanuje sam, a do potężniejszych potrzebuje albo wiedzy o tym jak ruch wygląda (zdobytej na fabule, w przystani, etc) albo przyzwolenia z góry(?).
___ - Przystań... Mogłaby służyć do nabijania waluty, czyli jagód, na przykład? Pokemony też mogą tam pisać, z tym, że jeśli stricte nie znają ludzkiej mowy(wiadomo, są wyjątki, telepatia Mewtwo, gadający Meowth), są dla trenera jak dziki pokemon, który zaciekawiony podszedł do człowieka i na okrągło tylko mówi pika pika. Fakt, że trener mógłby takiego stworka spróbować złapać, chyba, że panowałaby zasada, że w Przystani się pokemonów nie łapie.
___ - Eventy to trudniejsza sprawa. Nie wiadomo ile zbierze się graczy chcących grać pokemonami i czy osobne eventy dla nich nie stworzą zamieszania, zwłaszcza, jeśli obok będzie prowadzony event dla trenerów. Połączyć obie wersje niby można, choć mogłoby to być problematyczne, ale nagrodą dla stworków musiały być pieniądze/jagoda, jakieś itemy strice dla pokemonów.

___I... I w sumie to wszystko z mojej strony. Nie jestem dobra z mechaniki ani tym bardziej balansowania takich rzeczy, więc to tylko takie poglądowe pomysły, nie sugestie. Co wyjdzie z tych ustaleń, nie mam pojęcia.
Powrót do góry Go down
Herbatka

Herbatka


Liczba postów : 1107
Dołączył : 22/01/2019

Możliwość gry jako Pokemon Empty
PisanieTemat: Re: Możliwość gry jako Pokemon   Możliwość gry jako Pokemon EmptyNie Sty 05, 2020 1:08 am

Pomysł z walutą Żuczka bardzo fajny.
Pomysł z nowym działem dla Pokemonów też bardzo fajny.
Nie ma też żadnych konkretnych przeciwwskazań, ale jak m.in Killjoy zauważył - gadający Pokemon z masą ataków an polowaniu mógłby być problemem. Być może trzeba będzie dla tej grupy organizować inne eventy, albo uznać, że Pokemony mogą porozumiewać się wyłącznie między sobą.

Pozostaje też jednak kwestia legend i gijinek (bo takie pytania padły). Pozwólcie, że to rozstrzygniemy za pomocą ankiety. Osobiście jestem za legendami, ale nie gijinkami.

W dziale kart postaci powstał już dział do Poke-KP. Jeśli ktoś jest chętny, by takową stworzyć z własnym wzorem (bo jeszcze swojego nie mamy) to proszę bardzo! :D Jeśli chce poczekać na oficjalny - zrobimy to po zakończeniu ankiety. Wraz z pierwszą KP powstanie nowa grupa, która oczywiście nie będzie miała dostępu do bastionów legend.

Do ankiety:
Dla niewtajemniczonych gijinka to uczłowieczony Pokemon, czy inaczej człowiek z cechami Pokemona.
Biorąc pod uwagę legendy, mamy na myśli również mityczne stworki.
Powrót do góry Go down
Michael
Księżniczka
Michael


Liczba postów : 1241
Dołączył : 22/01/2019

Możliwość gry jako Pokemon Empty
PisanieTemat: Re: Możliwość gry jako Pokemon   Możliwość gry jako Pokemon EmptyNie Kwi 05, 2020 1:00 pm

Dzisiaj wieczorem powinna pojawić się beta pokemonowych przygód z uwzględnieniem waszych propozycji.
:3
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Możliwość gry jako Pokemon Empty
PisanieTemat: Re: Możliwość gry jako Pokemon   Możliwość gry jako Pokemon Empty

Powrót do góry Go down
 
Możliwość gry jako Pokemon
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Oscar Westerheim
» Pokemon Go
» Zadowolony Pokemon
» Pokemon Shuffle
» Najlepsze hacki Pokemon? (gba)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
PokeKingdom :: Zakończone pojedynki-
Skocz do: