IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 A History About Retrieving Our History

Go down 
2 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Makoto

Makoto


Liczba postów : 70
Dołączył : 21/03/2019

A History About Retrieving Our History Empty
PisanieTemat: A History About Retrieving Our History   A History About Retrieving Our History EmptyPon Gru 30, 2019 1:22 am

A History About Retrieving Our History PVF3OiT
8 stycznia, Chaldea

PROLOG

Położone wysoko w górach obserwatorium od dłuższego czasu zmagało się z nieprzerwaną śnieżycą. Niemniej, nie stanowiło to głównego problemu tutejszych mieszkańców. Przez znaczną część roku śnieg pokrywał wszystko dookoła. Mimo to, ostatnie dni wydawały się równie chaotyczne, co problematyczne. Zdrada ze strony profesora de Laquesa, czy tragiczne losy dyrektor van Luveen stanowiły tylko wierzchołek tej góry lodowej. Wiele pytań pozostawało bez odpowiedzi. Dlaczego Sheba nie wykrywała najmniejszego śladu życia w nie tak dalekiej przyszłości? Dlaczego wszelka możliwość kontaktu z zewnętrznym światem została odcięta? Czemu znaczna część magów ucierpiała w wypadku? Oraz najważniejsze - kto tak właściwie za tym wszystkim stoi? Na domiar złego, Tobias zdawał się jedynym magiem zdolnym do jakiegokolwiek działania, które mogło zapobiec wyginięciu cywilizacji. Najbliższy okres miał być dla niego istnym piekłem, jednak teraz... Teraz miał chwilę wytchnienia.

Poranek zwykle przebiegał dokładnie tak samo. Mimo wszystko, tym razem obudziła go zupełna cisza. Biały sufit zdawał się miłą odmianą dla ostatnich przeżyć chłopaka. Zgodnie z wczorajszymi ustaleniami, Tobias miał się stawić do doktor Freud dopiero za dwie godziny, kiedy ta skończy badania Fey, jego towarzyszki, która to ostatnimi czasy stała się pseudo-servantem. Sam ciemnowłosy nie miał jednak wielu zajęć. Mógł udać się na stołówkę, czy potowarzyszyć inżynierom naprawiające ostatnie szkody. W ostateczności mógł też udać się do miejscowego historyka, doktora Borsona, który zdawał się unikać interakcji z innymi, jak tylko było to możliwe. Cokolwiek by nie postanowił, aktualnie raczej nikt nie stał mu na przeszkodzie, aby to zajrzeć w miejsca, które to uprzednio nie był dla niego dostępne.
Powrót do góry Go down
Bornholm

Bornholm


Liczba postów : 40
Dołączył : 01/04/2019

A History About Retrieving Our History Empty
PisanieTemat: Re: A History About Retrieving Our History   A History About Retrieving Our History EmptyPon Gru 30, 2019 7:19 pm

Wydarzenia ostatnich kilku dni odcisnęła na mnie swoje piętno. Wiedziałem, że decyzja o porzuceniu rodzinnej "tradycji" i przybycie do Chaldei zmieni moje życie o sto osiemdziesiąt stopni, nie sądziłem jednak, że te zmiany będą tak szybkie i intensywne. Zdrada de Laquesa, śmierć dyrektora van Luveen, jak i straty w ludziach w wyniku zamachu. Spłynęła na mnie przez to spora odpowiedzialność, którą musiałem przyjąć na swoje barki z podniesioną głową. Nie mogłem się teraz wycofać, nie pozwoliłoby mi na to moje sumienie. Musiałem się teraz skupić, jak przetrwać w tej nowej sytuacji i wspomóc Chaldeę.

Przebieram się w uniform i wychodzę z pokoju, gdyż samotne przebywanie w nim szybciej doprowadzi mnie do depresji, aniżeli pozwoli się skupić na przemyśleniu sytuacji, w której się znalazłem. Fey póki co badana jest przez doktor Freud, zatem idę wspomóc inżynierów w naprawie szkód wywołanych zamachem profesora de Laquesa.
Powrót do góry Go down
Makoto

Makoto


Liczba postów : 70
Dołączył : 21/03/2019

A History About Retrieving Our History Empty
PisanieTemat: Re: A History About Retrieving Our History   A History About Retrieving Our History EmptySro Sty 01, 2020 11:36 pm

Cisza. Zupełna pustka towarzyszyła chłopakowi, który po pewnej chwili postanowił podnieść się do siadu, aby to następnie ubrać się i przygotować do wyjścia. Nastrój panujący w obserwatorium z pewnością nie wydawał się najlepszy. Ludzie raczej unikali większych pogawędek, czy grupowali się w mniejszych grupkach. Ci, których oszczędził zamach z pewnością mieli pewnego rodzaju wątpliwości względem słuszności całej działalności. Zaufanie współpracowników z pewnością zostało nadszarpnięte, jednak nie mieli aktualnie innego wyboru, jak dostosować się do panującej rzeczywistości. Nic więc dziwnego, że w miejscu wybuchu panowała względna cisza. Większość gruzu została już uprzątnięta, a krypty przeniesione w bezpieczne miejsce, które miało utrzymać je w odpowiednim stanie bez narażania zapieczętowanych w nich osób. Kilka osób pracowało przy grupce w miarę dobrze zachowanych urządzeń, podpinając odpowiednie części i kabelki. Całości towarzyszyła przytłumiona muzyka, która dochodziła z miejsca, w którym powinno znajdować się główne centrum kontrolne, czy też centrum dowodzenia. Jednak większość osób raczej nie zwracała uwagi na maga lub witała go zwyczajnym skinięciem głowy, unikając jakiejś większej rozmowy.
Powrót do góry Go down
Bornholm

Bornholm


Liczba postów : 40
Dołączył : 01/04/2019

A History About Retrieving Our History Empty
PisanieTemat: Re: A History About Retrieving Our History   A History About Retrieving Our History EmptyCzw Sty 02, 2020 12:56 am

Ostatnie wydarzenia wyraźnie wstrząsnęły wszystkimi członkami Chaldei. Było widać jak na dłoni, że co poniektórzy zaczęli powątpiewać, może nie co w samą ideę Stowarzyszenia, ale w to czy po śmierci dyrektora van Luveena cała ta inicjatywa nadal będzie działać. Sam miałem początkowo takie myśli, ale uznałem, że na pewno znajdą się odpowiednie osoby, które dalej będą prowadzić dzieło Chaldei w ochronie historii ludzkości.
Staram się oczyścić umysł. Powtarzam sobie w myślach, że zamartwianie się na zapas nie pomoże, a wręcz może zaszkodzić. Rozglądam się za jakimś dowodzącym wśród inżynierów, aby zgłosić chęć pomocy. Praca fizyczna nie tylko pozwoli mi przegonić negatywne myśli, ale i przysłuży się dobru społecznemu.
Powrót do góry Go down
Makoto

Makoto


Liczba postów : 70
Dołączył : 21/03/2019

A History About Retrieving Our History Empty
PisanieTemat: Re: A History About Retrieving Our History   A History About Retrieving Our History EmptySob Sty 04, 2020 9:44 pm

Wydawać by się mogło, że obserwatorium sięgnęło dna. Przynajmniej znajdywali się w takiej sytuacji, w której z owego dołka dało się jeszcze jakoś wybić. Tak długo, jak mieli wsparcie przynajmniej jednego z mistrzów, czy ogólny wgląd w sytuację, tak długo mieli nadzieje na to, że uda im się coś osiągnąć. Czemu jednak musiało się to wszystko skupiać na Tobiasie? Najpewniej nikt nie byłby w stanie udzielić mu odpowiedzi na to pytanie. Przynajmniej nie widział tutaj nikogo na tyle kompetentnego. Zwłaszcza, że odpowiedzialnym za naprawy miał być z rok, czy dwa lata starszy od niego inżynier - Lawrence Carter. Dość roztrzepany człowiek, jednak z pewnością wiedział, co robić i znał się na swoim fachu. Nie zmieniało to faktu, że nie było go w zasięgu wzroku, a muzyka w centrum kontrolnym zdawała się stać głośniejszą. I raczej nader radosną, jak panujący dookoła nastrój.
Powrót do góry Go down
Bornholm

Bornholm


Liczba postów : 40
Dołączył : 01/04/2019

A History About Retrieving Our History Empty
PisanieTemat: Re: A History About Retrieving Our History   A History About Retrieving Our History EmptySob Sty 04, 2020 10:35 pm

Nigdzie nie widziałem Lawrence'a, gostka odpowiedzialnego za naprawę sprzętów i potrzebnych oprzyrządować, chociaż ja to bym mógł spokojnie nazwać ożywianiem Chaldei. Słyszałem za to jednak pewną melodię. O ile rozumiem maksymę, wedle której podczas złego okresu w naszym życiu warto skupić się na pozytywach, to jednak było wręcz przejaskrawioną jej interpretacją, zważywszy na ogrom zniszczeń. Dlatego też póki co zarzucam poszukiwania Cartera na rzecz odnalezienia osoby, która zechciała nas uraczyć tą jakże wyrafinowaną piosenką.
Powrót do góry Go down
Makoto

Makoto


Liczba postów : 70
Dołączył : 21/03/2019

A History About Retrieving Our History Empty
PisanieTemat: Re: A History About Retrieving Our History   A History About Retrieving Our History EmptyNie Sty 05, 2020 1:31 am

Istniały na tym świecie rzeczy, których ujrzenie potrafi zaboleć. Niestety, co zostało zobaczone, przeważnie nie jest możliwe do od-zobaczenia. Tak samo było tym razem, kiedy to Tobias postanowił zlokalizować główną przyczynę hałasu. Dotarcie do wejścia zajęło mu kilka krótszych chwil, jednak drzwi otworzyły się niemal automatycznie ukazując mu cel jego poszukiwań. Lawrence najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy z jego obecności, a przynajmniej do czasu, aż w trakcie swojego tańca do melodii rodem z gier o słodkich idolkach, spojrzał na ciemnowłosego.
- O, Tobias. Też powinieneś spróbować, przynajmniej póki masz wolną chwilę - rzuciłby tylko, machając w twoim kierunku oraz przysiadając na jednym z biurek, coby obrócić w twoją stronę monitor z odpaloną playlistą dziewczynek anime tańczących różne układy taneczne. Sam blondyn zdawał się nie przejmować zbytnio powagą sytuacji, chociaż za nim dało się też spostrzec rozwinięte plany rzeczy. Jakieś naniesione na czerwono chyba-poprawki i... przynajmniej trzy dania typu instant wraz z dwoma kubkami po kawie.
Powrót do góry Go down
Bornholm

Bornholm


Liczba postów : 40
Dołączył : 01/04/2019

A History About Retrieving Our History Empty
PisanieTemat: Re: A History About Retrieving Our History   A History About Retrieving Our History EmptyNie Sty 05, 2020 1:52 am

- Yyy... Cześć Lawrence?
Tak, ten widok głęboko zapadnie w mojej pamięci. Spodziewałem się, że przy takiej ilości osób będących członkami Chaldei, na pewno trafi się kilku ultra fanów różnych rzeczy - death metalu, popu, cosplayu czy nawet anime. Sam miałem okazję obejrzeć, bardziej lub mniej świadomie, kilka popularniejszych serii, ale raczej nigdy nie nazwałbym siebie "otaku". Najwyraźniej Lawrance nie miał problemu z okazywaniem swoich zainteresowań na większą skalę.
- Yyy... Ten... - próba wymazania widoku tańczących anime idolek nie przynosiła oczekiwanego efektu, zatem musiałem, z ciężkim sercem, przejść z tym do jako takiego porządku dziennego. - Szukałem ciebie, żeby spytać się... Czy nie potrzebujesz może pomocy przy... Jakiejś naprawie. Czy coś. - spytałem młodego inżyniera, zerkając bezwiednie na ekran komputera.
Powrót do góry Go down
Makoto

Makoto


Liczba postów : 70
Dołączył : 21/03/2019

A History About Retrieving Our History Empty
PisanieTemat: Re: A History About Retrieving Our History   A History About Retrieving Our History EmptyNie Sty 05, 2020 8:52 pm

Lawrence z pewnością należał do grona nietypowych indywiduum. Jednak jak to często bywało, wielkim odkryciom musiała towarzyszyć doza szaleństwa, czy dziwaczności. Przynajmniej coś podobnego zwykle powtarzał blondyn, jakby próbując się jakkolwiek usprawiedliwić w swoich działaniach. Sam zaś główny zainteresowany postanowił ni to prychnąć, ni to parsknąć pod nosem, ściągając przy tym gogle z głowy. Czy rzeczywiście ich kiedykolwiek używał? Może, jednak nie było tego zwykle widać.
- Jeśli nie znasz się na montażu elektroniki wspieranej magią to raczej niewiele zostało do roboty. Może pozamiatać, ale... - zaczął tylko rozważania, rozglądając się dookoła, skupiając swój wzrok chwilowo na własnym biurku. Wszystko po to, aby sięgnąć po kubek z resztkami kawy, którą to dopił, wracając spojrzeniem do Tobiasa. - Na twoim miejscu raczej cieszyłbym się wolną chwilą, póki jeszcze trwa. Myślisz, że taki burdel naprawi się dość prosto? - skwitowałby swoją wypowiedź dość logicznym pytaniem. Przynajmniej w jego mniemaniu. Sam najpewniej przeczuwał, że całość zajmie więcej, aniżeli dwie, czy trzy nieprzespane noce. Do tego też uśmiechnął się pod nosem, nie żeby jego uśmiech zniknął jakoś wcześniej z twarzy, dodając: - Swoją drogą, lubisz ciepły klimat?
Powrót do góry Go down
Bornholm

Bornholm


Liczba postów : 40
Dołączył : 01/04/2019

A History About Retrieving Our History Empty
PisanieTemat: Re: A History About Retrieving Our History   A History About Retrieving Our History EmptyNie Sty 05, 2020 10:22 pm

- Niestety nie...
Nie wpadłem na to, że jedynie dobre chęci nie wystarczą do naprawy całej Chaldei, a odpowiednie umiejętności są wręcz wymaganym, kiedy się o tym pomyśli. Byłem bardziej kimś na wzór najemnika aniżeli inżyniera, znałem różne zaklęcia, jednak głównie ofensywne i defensywne, na próżno byłoby w moim arsenale umiejętności szukać jakiś zaklęć wychodzących poza zakres boju.
Wolna chwila... W sumie nie zastanawiałem się nad tym, ażeby ukryć się gdzieś i odpocząć po tym, co się do tej pory wydarzyło. Byłem nazbyt nakręcony, ażeby móc spokojnie usiąść i nic nie robić. Raczej nigdy nie byłem typem osoby, która potrafiła cieszyć się nicnierobieniem.
- Ciepły klimat? - zdziwiłem się taką nagłą zmianą tematu przez Lawrence'a, co wyrwało mnie z moich rozmyślań. - Nie, raczej wolę chłód. Sam pochodzę z Norwegii, a tam raczej na próżno szukać jakiegokolwiek ciepła, jak temperatura w okolicy zera to już dla nas ciepło. Może temu nie przeszkadza mi to, że cała Chaldea jest otoczona przez śnieg? Właśnie, miałbym do ciebie pytanie. - odparłem do inżyniera, niejako chcąc pokierować rozmową tak, ażeby móc stąd uciec. - Kto po śmierci dyrektor van Luveena przejmuje zwierzchnictwo nad Chaldeą? Jakby nie patrzeć, będzie to nasz nowy szef i nie chciałbym jemu przypadkowo podpaść.
Powrót do góry Go down
Makoto

Makoto


Liczba postów : 70
Dołączył : 21/03/2019

A History About Retrieving Our History Empty
PisanieTemat: Re: A History About Retrieving Our History   A History About Retrieving Our History EmptyNie Sty 05, 2020 11:58 pm

Chłopak wzruszył tylko ramionami, dając tym samym znać, że nie spodziewał się innej odpowiedzi. Jakby nie patrzeć większość osób pracujących w obserwatorium miało jasno przypisane role. Owszem, istniały osoby, które odznaczały się sporymi pokładami wiedzy, czy większym wachlarzem umiejętności, jednak były to jednostki, które zwykle zasługiwały na swego rodzaju tytuł człowieka renesansu. Cóż, zgodnie z plotkami większość niezdolnej do działania elity należała do takich osób. Ponadprzeciętne zdolności magiczne, uzdolnieni w różnorodnych dziedzinach, ot czołówka całej organizacji, która w skutek zdrady niekoniecznie była teraz w stanie pomóc, czy cokolwiek zdziałać. Nawet udzielić porady.
- Czyli to otoczenie ci pewnie odpowiada, naaah. Nawet nie wiesz ile bym dał za weekend w Rzymie, albo Kairze. Chociaż myślę, że sam Teksas by wystarczył - wyjaśnił dość krótko zmianę tematu, nie wnosząc swoimi słowami raczej nic nowego, a przynajmniej nic na tyle sensownego, aby miało się to okazać przydatne. Mimo to skończywszy mówić, mrugnął okiem, jakby tym samym sprzedawał Tobiasowi jakąś sekretną informacje. Na następne pytanie uśmiech zniknął z jego twarzy, a przynajmniej przez krótką chwilę zadumy zdawał się zmarkotnieć. - Nie mamy z nikim kontaktu, więc pewnie każdy będzie dalej zajmować się swoimi zadaniami, chociaż... pewnie ci najbardziej doświadczeni. Anna i dziadek Borson. Wątpię zresztą by ktokolwiek inny chciał się podjąć tej odpowiedzialności - rzucił jeszcze, spoglądając na ciemnowłosego, chociaż najwyraźniej albo nie zostało to ustalone, albo sam chłopak nie został o niczym poinformowany.
Powrót do góry Go down
Bornholm

Bornholm


Liczba postów : 40
Dołączył : 01/04/2019

A History About Retrieving Our History Empty
PisanieTemat: Re: A History About Retrieving Our History   A History About Retrieving Our History EmptyPon Sty 06, 2020 4:30 pm

Nie zdziwiło mnie, że w wyniku zamachu utraciliśmy komunikację ze światem zewnętrznym. Może i by mnie to zmartwiło, jednak wielokrotnie słyszałem, że Chaldea jest w pewien sposób samowystarczalna. Ciekawe jednak, na jak długo wystarczy nam wszelkich zapasów, głównie jeśli chodzi o jedzenie i zdatną do picia wodę.
- Właśnie, przypomniało mi się coś, kiedy wspomniałeś o doktor Freud. - odparowuję do Lawrence na wspomnienie imienia lekarki. - Miałem się do niej zgłosić, żeby dokonała dokładnych badań po tym, co się wydarzyło. Wybacz, ale będę musiał iść. - dodaję, po czym opuszczam pomieszczenie, w którym przebywał młody inżynier.
Wolałem uniknąć dalszego przebywania z nim, ażeby nie wyszło na jaw, że nieco minąłem się z prawdą. Doktor Freud nie przykazała mi spotkania na dalsze spotkania, jednak zacząłem martwić się o Fey, czy aby z nią na pewno wszystko jest w porządku. Dlatego po opuszczenie pokoju, udaje się prosto do gabinetu, w którym powinna się znajdować.
Powrót do góry Go down
Makoto

Makoto


Liczba postów : 70
Dołączył : 21/03/2019

A History About Retrieving Our History Empty
PisanieTemat: Re: A History About Retrieving Our History   A History About Retrieving Our History EmptyPon Sty 06, 2020 11:07 pm

Chaldea zdawała się o tyle magicznym miejscem, że większość jej pracowników nie przejmowała się zapasami. Czy było to związane z wszelkimi dostawami, a może jakimś mechanizmem zapewniającym samowystarczalność placówki? To pewnie wiedzieli tylko nieliczni lub zaangażowani w odpowiednie projekty i procedury ludzie. Na dalsze wzmianki względem pani doktor sam blondyn wyprostował się, pochylając się nieco w stronę mężczyzny.]
- Nic dziwnego. Sam najchętniej zbadałbym to i owo. Wasze przenosiny były raczej dość nietypowym i niespodzianym zjawiskiem, ale cóż... przywileje skrzydła medycznego - dodał jeszcze, ostatecznie ponownie prostując się i wracając spojrzeniem do swojego biurka. Co jednak z samym Tobiasem? Ten śmiało opuścił centrum dowodzenia, udając się ciut zawiłymi korytarzami do odpowiedniego sektora. Gdy jednak zlokalizował odpowiedni gabinet mógł śmiało stwierdzić, że drzwi były zamknięte. Co prawda, dało się dosłyszeć stłumione głosy ze środka, jednak najwyraźniej w trakcie badania Fey wstęp dla pozostałych był względnie wzbroniony. Do tego z lewej strony, gdzieś z oddali zaczął słyszeć on nietypowy, acz miarowy stukot czegoś, co najpewniej mogło być drewnianą laską, a to raczej nigdy nie zwiastowało niczego dobrego.
Powrót do góry Go down
Bornholm

Bornholm


Liczba postów : 40
Dołączył : 01/04/2019

A History About Retrieving Our History Empty
PisanieTemat: Re: A History About Retrieving Our History   A History About Retrieving Our History EmptyWto Sty 07, 2020 5:16 pm

Udało mi się uciec od dalszej rozmowy z Lawrencem, zwłaszcza że robiła się ona coraz bardziej dziwna. Kiedy dostałem się pod gabinet doktor Freud, drzwi do niego okazały się być zamknięte. Ciche odgłosy rozmowy z wewnątrz uspokoiły mnie - oznaczać to musiało że lekarka jak i Fey znajdują się w środku. Jednak stukot laski, który miarowo był coraz głośniejszy, zaniepokoił mnie. Póki co widziałem jedynie jedną starszą osobę w Chaldei i był doktor Borson. Nie miałem okazji jednak spotkać się z nim bardziej twarzą w twarz, mężczyzna zdawał się unikać jakiegokolwiek kontaktu z innymi osobami jedynie z sobie znanego powodu. Póki co nie pozostało mi nic, jak podeprzeć ścianę i czekać, aż badania Fey się skończą.
Powrót do góry Go down
Makoto

Makoto


Liczba postów : 70
Dołączył : 21/03/2019

A History About Retrieving Our History Empty
PisanieTemat: Re: A History About Retrieving Our History   A History About Retrieving Our History EmptyWto Sty 07, 2020 11:18 pm

Każda radość niosła ze sobą jakieś smutki. Przynajmniej wiele osób zdawało się wierzyć w tego rodzaju koncept. Niektórzy pokusiliby się nawet o stwierdzenie, że przez swoje decyzje ciemnowłosy chłopak spadł z deszczu pod rynnę. Czy było to dla niego coś dobrego? To mógł pewnie ocenić samemu. Nikogo jednak nie dziwiła względnie spora pustka na korytarzu, czy fakt, iż to właśnie profesor Borson wydawał dość charakterystyczny dla każdego dźwięk. Nie powinno także dziwić to, że na jego twarzy odmalowywała się irytacja, przeplatana z niemałym zrezygnowaniem. Mimo wszystko, pojedyncza tęczówka zdawała się zlustrować postać Tobiasa i nieprzychylnym wzrokiem przeszyć go na wskroś.
- Pan Bornholm. Proszę przekazać pannie Warden oraz pannie Freud, aby stawiły się w moim gabinecie o szóstej - chłodne zgłoski poniosły się cichym echem po najbliższej okolicy, dając dobitnie do zrozumienia, że żadnej innej żywej duszy w okolicy najpewniej nie uświadczą. - Pana też to dotyczy - dopowiedział jeszcze swoim niskim tonem, wymijając mężczyznę i kierując się w stronę, w której mogła być zarówno stołówka, co magazyn medyczny. Gdziekolwiek się udał sama postura mężczyzny nie świadczyła o jakiejkolwiek chęci na pogawędkę. Jednak jeśli chodziło o same drzwi te odblokowały się dopiero po kolejnych kilkunastu minutach, jednak nikt póki co nie wychodził na zewnątrz.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





A History About Retrieving Our History Empty
PisanieTemat: Re: A History About Retrieving Our History   A History About Retrieving Our History Empty

Powrót do góry Go down
 
A History About Retrieving Our History
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
PokeKingdom :: Działy Mistrzów Gier :: MG Makoto 2/2-
Skocz do: