IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 tajga trenuje

Go down 
4 posters
Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
tajga

tajga


Liczba postów : 221
Dołączył : 21/04/2019

tajga trenuje Empty
PisanieTemat: tajga trenuje   tajga trenuje EmptySro Kwi 24, 2019 7:54 pm


Tego dnia okolicę, w której przebywała Makoto, nawiedziła dość silna burza. Dziewczyna nie należała do strachliwych, ale niezbyt przepadała za tym akurat zjawiskiem atmosferycznym i związanymi z nim atrakcjami. Na szczęście Frillish umilał jej towarzystwo, jemu pioruny bardzo się podobały, do tego stopnia, że nawet swoją trenerkę zaraził swym entuzjazmem i razem podziwiali potęgę przyrody. Później, kiedy przestało padać i warunki na zewnątrz się poprawiły, trenerka zabrała ośmiorniczkę na polanę w pobliżu domu w celu treningu. Najpierw odpowiednio się rozgrzali, tak jak sportowcy, razem wykonali kilka skrętów, wymachów, przećwiczyli znane już ruchy, żeby wprawić ciało i ducha w formę odpowiednią do aktywności fizycznej, nabrać sił i energii do wykonania zadania.
- Mam pewien pomysł i wierzę, że nam się uda - brunetka powiedziała do swojego Pokemona. - Co powiesz na naukę nowego ataku? Nazywa się Shock Wave, dzięki niemu sam wytworzysz energię elektryczną, tak jak przy piorunach, które tak lubisz. Przypomnij sobie, jak wyglądają, spróbujemy uzyskać coś podobnego. Pokedex tłumaczy, że to atak specjalny i zawsze trafia, na pewno przyda nam się coś takiego w walce. Pokażę ci animację tego ruchu, zobacz sam - zachęcała.
tajga trenuje 8962fbc14ce51540cf7b109ec3d6f2c253cb477c_00
Powrót do góry Go down
V

V


Liczba postów : 726
Dołączył : 01/02/2019

tajga trenuje Empty
PisanieTemat: Re: tajga trenuje   tajga trenuje EmptyPią Kwi 26, 2019 2:16 am

Pokemon obejrzał filmik, który pokazała mu trenerka, po czym sam spróbował wykonać ten ruch. Niestety, pierwsze próby były wyjątkowo nieudane. Dopiero za którymś razem stworzeniu udało się posłać bardzo, bardzo słabą wiązkę prądu przed siebie


tajga trenuje Frillish
Shock Wave(10-20): 14%
Ogólny postęp: 14%
Powrót do góry Go down
tajga

tajga


Liczba postów : 221
Dołączył : 21/04/2019

tajga trenuje Empty
PisanieTemat: Re: tajga trenuje   tajga trenuje EmptyPią Kwi 26, 2019 10:59 pm

Makoto była naprawdę dumna z Pokemona, że od razu po jej instrukcjach udało mu się wykonać polecenie. Jasne, to dopiero początek, ale mieli już nad czym pracować. Zabrała się za dalsze motywowanie przyjaciela.
-Świetnie Frillish, całkiem nieźle jak na początek! Teraz, kiedy już pojąłeś technikę, najtrudniejsze za nami! Spróbuj jeszcze kilka razy, tylko skup w sobie jak najwięcej energii, skoncentruj się, poczuj jak elektryczność formuje się wokół twojego ciała i wtedy uderzaj.
Obserwowała postępy z zapartym tchem, zawsze gotowa coś skorygować lub podpowiedzieć.
Powrót do góry Go down
tajga

tajga


Liczba postów : 221
Dołączył : 21/04/2019

tajga trenuje Empty
PisanieTemat: Re: tajga trenuje   tajga trenuje EmptySob Kwi 27, 2019 7:38 pm

Koordynowałam ćwiczenia Frillisha, obserwując, jak bardzo się stara. Cieszyłam się, że tak bardzo mu zależy. Postanowiłam wprowadzić pewne urozmaicenie i zobaczyć, jak nam pójdzie. W ten sposób wprowadzimy coś nowego do treningowej rutyny. Ustawiłam kilka puszek na skałkach i poprosiłam Pokemona, żeby je strącił. Chodziło o to, żeby nie tylko umiał wytworzyć wiązkę elektryczności, ale nauczył się ją kontrolować i posyłać w dowolnym, wybranym przez siebie kierunku. Robiliśmy to po raz pierwszy, także uspokoiłam podopiecznego, żeby dobrze się bawił tym zadaniem i nie stresował. Wierzyłam, że nam się uda.
Powrót do góry Go down
SayuriSagi

SayuriSagi


Liczba postów : 1015
Dołączył : 08/04/2019

tajga trenuje Empty
PisanieTemat: Re: tajga trenuje   tajga trenuje EmptyNie Kwi 28, 2019 12:26 pm

Pokemonowi początkowo było ciężko wytworzyć elektryczność i zaraz potem posłać ją w stronę celu, jednak uparcie powtarzał tę samą czynność raz za razem, aż powoli dostrzegało się efekty.

tajga trenuje Frillish
Shock Wave(10-20): 17%, 14%
Ogólny postęp: 45%

* Jestem tu jako tymczasowe zastępstwo za V.
Powrót do góry Go down
tajga

tajga


Liczba postów : 221
Dołączył : 21/04/2019

tajga trenuje Empty
PisanieTemat: Re: tajga trenuje   tajga trenuje EmptyNie Kwi 28, 2019 11:57 pm

Zawsze rozumiałam dobry trening jako połączenie wielu aspektów, praktyki, techniki, wiedzy, nie tylko zwykłego siłowania się z Pokemonem aż mu wyjdzie o co go poproszę. Lepiej dać sobie chwilę na odpoczynek, pozwolić towarzyszowi odetchnąć, nadrobić zużytą energię niż kazać mu się zamęczyć. Usiedliśmy sobie razem w cieniu drzewa i podsumowaliśmy, co do tej pory udało nam się osiągnąć.
-Świetnie się spisujesz, ta trudniejsza część już za nami - zapewniałam stworka. - Popracujmy jeszcze nad mocą i celnością, po przerwie pewnie pójdzie nam lepiej. Pamiętaj, jestem z ciebie dumna.
Motywowałam jeszcze trochę ośmiorniczkę podczas rozmowy, a po krótkiej regeneracji powtórzyliśmy poprzednie ćwiczenie.
Powrót do góry Go down
SayuriSagi

SayuriSagi


Liczba postów : 1015
Dołączył : 08/04/2019

tajga trenuje Empty
PisanieTemat: Re: tajga trenuje   tajga trenuje EmptyPon Kwi 29, 2019 5:21 pm

Fala elektryczności wytworzona przez stała się odrobinę bardziej widzialna, a więc zapewne i silniejsza, jednak to nadal było za mało, aby w jakikolwiek sposób oddziaływać na cele.

tajga trenuje Frillish
Shock Wave(10-20): 11%
Ogólny postęp: 56%
Powrót do góry Go down
tajga

tajga


Liczba postów : 221
Dołączył : 21/04/2019

tajga trenuje Empty
PisanieTemat: Re: tajga trenuje   tajga trenuje EmptyPon Kwi 29, 2019 8:15 pm

Frillish wyraźnie robił postępy, ale to jego pierwsza nauka ataku, wszystko było dla niego nowe. Posuwaliśmy się do przodu raczej małymi kroczkami, ale to nawet lepiej, w ten sposób wszystko na spokojnie dopracujemy. Kiedy Pokemon odpoczywał po kolejnej serii ataków znalazłam na polance stary, spruchniały pień. Wyglądał na dość sfatygowany i niezbyt solidny, idealny przedmiot do ćwiczeń. Przystąpiłam do tłumaczenia podopiecznemu, co ma teraz zrobić.
-Frillish, popracujemy nad siłą ataku. Twoje pioruny muszą mieć niszczącą moc, rozumiesz? Nie chodzi tylko o to, by trafić, ale by zadać przeciwnikowi obrażenia. Nie bój się włożyć całej swojej energii w cios, wierzę, że i tak nad nim zapanujesz. Potrafisz już świetnie celować. Widzisz ten pień przed nami? Postaraj się zadać mu jak najwięcej szkód. Jest już stary i pewnie długo tu leży, powinien łatwo się rozłupać, ale żeby to zrobić, trzeba użyć większej mocy niż przy puszkach, rozumiesz? Zacznij od odłamania kawałka, jeśli to ci pomoże, za każdym razem wzmacniaj atak i myśl o tym, jak silny się stajesz z każdą próbą! Możesz to zrobić!
Odsunęłam się na odległość, z której obserwacja nie groziła oberwaniem odłamkiem i korygowałam ruchy ośmiorniczki.
Powrót do góry Go down
SayuriSagi

SayuriSagi


Liczba postów : 1015
Dołączył : 08/04/2019

tajga trenuje Empty
PisanieTemat: Re: tajga trenuje   tajga trenuje EmptyWto Kwi 30, 2019 1:14 pm

Frilish dalej próbowała i w końcu, w pewnym momencie, fala dosięgnęła puszki, które leciutko się zatrzęsły.

tajga trenuje Frillish
Shock Wave(10-20): 12%
Ogólny postęp: 68%
Powrót do góry Go down
tajga

tajga


Liczba postów : 221
Dołączył : 21/04/2019

tajga trenuje Empty
PisanieTemat: Re: tajga trenuje   tajga trenuje EmptyCzw Maj 02, 2019 7:35 pm

Poleciłam Frillishowi, żeby postarał się całkowicie zniszczyć pieniek, roztrzaskać go na drobne kawałki przy użyciu swoich fali elektryczności. Miał zacząć od odłupywania małych kawałków, by stopniowo, kiedy poczuje się pewniej, poczuje, ile mocy potrzeba do ataku i opanuje jej przepływ przez ciało, spróbował odważniejszego posunięcia i podzielił pieniek na kilka większych kawałków. Mógł się wyżyć na tym spruchniałym klocu, wyładować całą swoją frustrację podczas całkowitej demolki. Takie połączenie przyjemnego z pożytecznym. Potem zrobimy sobie przerwę na regenerację sił.
Powrót do góry Go down
SayuriSagi

SayuriSagi


Liczba postów : 1015
Dołączył : 08/04/2019

tajga trenuje Empty
PisanieTemat: Re: tajga trenuje   tajga trenuje EmptyCzw Maj 02, 2019 9:09 pm

Frilish dalej się starał i coraz lepiej mu wychodziło, czyżby już prawie ...?

tajga trenuje Frillish
Shock Wave(10-20): 17%
Ogólny postęp: 85%
Powrót do góry Go down
tajga

tajga


Liczba postów : 221
Dołączył : 21/04/2019

tajga trenuje Empty
PisanieTemat: Re: tajga trenuje   tajga trenuje EmptyPią Maj 03, 2019 8:31 pm

Już prawie, jeszcze trochę pracy i nauczymy się nowego ataku! Byłam tak podekscytowana, że nie potrafiłam opanować radości. Uściskałam Frillisha i pochwaliłam go za jego ciężką pracę. Pewnie czuje się teraz zmęczony, dlatego poprosiłam, by chwilę odpoczął, a ja w międzyczasie przygotowałam zabawę - wojnę na poduszki! Rzucałam nimi w Pokemona, najpierw lekko, powoli, a on odbijał je w moją stronę przy pomocy Shock Wave. Wokół pojawiło się mnóstwo pierza, na naszych twarzach zagościły uśmiechy. Ośmiorniczka zgrabnie parowała moje ciosy i nie była mi dłużna, trafiając mnie równie często, jak ja ją. W takiej wesołej atmosferze nauka stanowiła prawdziwą przyjemność. W końcu, wśród śmiechów i śmiesznych przekomarzań, ogłosiliśmy remis.
- Frillish, spróbuj teraz użyć Shock Wave, żeby uczcić koniec takiej dobrej zabawy! - poprosiłam.
Powrót do góry Go down
SayuriSagi

SayuriSagi


Liczba postów : 1015
Dołączył : 08/04/2019

tajga trenuje Empty
PisanieTemat: Re: tajga trenuje   tajga trenuje EmptySob Maj 04, 2019 8:09 am

TAK! Udało się! Frillish wypuściła przepiękny Shock Wave!

tajga trenuje Frillish
Shock Wave(10-20): 15%
Ogólny postęp: 100%
Powrót do góry Go down
tajga

tajga


Liczba postów : 221
Dołączył : 21/04/2019

tajga trenuje Empty
PisanieTemat: Re: tajga trenuje   tajga trenuje EmptySob Maj 04, 2019 5:54 pm

Nauka Sludge Wave


Ostatnio bardzo dobrze nam poszło, dlatego chętnie i szybko wróciliśmy na pole szkoleniowe, póki forma nie spadła i zapał nie ostygł. Tym razem uczyliśmy się silniejszego ciosu, dlatego najpierw dokładnie wytłumaczyłam Pokemonowi jego działanie.
-Dzisiaj spróbujemy z Sludge Wave, to atak specjalny z rodzaju trujących, o sile bazowej 95. Zawsze trafia i może poważnie zatruć przeciwnika. Dobrze będzie go poznać, prawda? Z tym ruchem w zanadrzu nikt nas nie pokona! Sama nazwa mówi właściwie wszystko, trzeba wytworzyć olbrzymią falę toksyn i posłać ją w oponenta. My jednak zaczniemy powoli, krok po kroku, dobrze? Zobacz proszę tę animację z Pokedexu, zobrazuj sobie nad czym pracujemy. Potem skup się na wytworzeniu wokół siebie odpowiedniej aury, myśl o wszystkim, co spotkało cię toksycznego, złego, skumuluj w sobie ten rodzaj energii, pozwól jej przepływać przez twoje ciało.


tajga trenuje 437
Powrót do góry Go down
SayuriSagi

SayuriSagi


Liczba postów : 1015
Dołączył : 08/04/2019

tajga trenuje Empty
PisanieTemat: Re: tajga trenuje   tajga trenuje EmptySob Maj 04, 2019 8:20 pm

Frillish spróbował się skupić i wytworzyć odpowiednią falę, jednak nic się nie stało, co go zasmuciło.

tajga trenuje Frillish
Sludge Wave(3-15): 9%
Ogólny postęp: 9%
Powrót do góry Go down
Sponsored content





tajga trenuje Empty
PisanieTemat: Re: tajga trenuje   tajga trenuje Empty

Powrót do góry Go down
 
tajga trenuje
Powrót do góry 
Strona 1 z 4Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Jeck trenuje
» tajga
» tajga notuje
» SayuriSagi vs tajga

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
PokeKingdom :: Szkolenia-
Skocz do: