IndeksLatest imagesRejestracjaZaloguj

 

 W celu zmycia grzechów tego świata!

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Jazon

Jazon


Liczba postów : 313
Dołączył : 13/03/2019

W celu zmycia grzechów tego świata! Empty
PisanieTemat: W celu zmycia grzechów tego świata!   W celu zmycia grzechów tego świata! EmptyNie Kwi 14, 2019 2:00 pm

W celu zmycia grzechów tego świata! Artworks-000075766230-ekgzi3-t500x500


___Świeże powiewy powietrza uderzały cię w twarz. Słyszałeś jak wszystkie ptaki budzą się do życia rozpoczynając swój radosny śpiew. Słońce dopiero wschodziło nad Virban City. Stałeś na wzgórzu spoglądając ostatni raz na swoje rodzinne miasto. Przed tobą rozpościerały się dwie ścieżki. Mogłeś wyruszyć w kierunku Route 20, aby dowiedzieć się czegoś więcej o miejscu przebywania mafii należącej do swojej rodziny, lub też wyruszyć od razu na wschód. Musiałbyś jednak dostać się na statek, którym byś miał możliwość przedostania się Castelia City. Jedno było pewne: nieważne gdzie się udasz, będziesz mógł stać się silniejszym … bądź też zginąć.
___Droga na wschód prowadziła przez niewielkie polanę, którą mógłbyś dostać się do pobliskiego lasu, a jak wiadomo, lasy to prawdziwa wylęgarnia pokemonów … i kryjówek różnych przestępców. Jak tak o tym pomyśleć, może jakiś kłusownik grasuje w tamtej okolicy, którego można by nawrócić. Z kolei w mieście wielu przestępców już się nie ostało. Warto też pamiętać, że po sfingowaniu swojej śmierci, a dokładniej Apocalypsa, zabijanie na terenie  Virban City nie bardzo wchodziło w grę. Nie po to spędziłeś tyle czasu, na planowaniu “zabicia się”, żeby teraz wszystko przepadło. Zawsze jednak mogłeś udać się do jakiegoś pobliskiego baru, zdobyć jakieś informacje …
Powrót do góry Go down
Apocalypse

Apocalypse


Liczba postów : 12
Dołączył : 12/04/2019

W celu zmycia grzechów tego świata! Empty
PisanieTemat: Re: W celu zmycia grzechów tego świata!   W celu zmycia grzechów tego świata! EmptyNie Kwi 14, 2019 3:26 pm

Jako doświadczony detektyw od razu wiedziałem w jaki sposób poradzić sobie z moim śledztwem. Oficjalnie mnie tu nie było, więc musiałem trzymać się z dala od Virbank. W związku z tym udałem się w jedyny logiczny kierunek - w stronę Route 20. Wiedziałem, że dotrę w ten sposób na ranczo Floccessy. W zupełnie nielogiczny dla mnie kierunek, ale jednocześnie nikt by nie podejrzewał, że to właśnie w tę stronę się udałem. Moim celem było tak naprawdę dostać się do Aspertii, by pokonać pierwszego z liderów. Odkąd Lenora została mentorką Cherena, jednocześnie rezygnując z bycia oficjalną liderką Ligi moim celem stało się pokonanie właśnie jego. Znam Lenorę od wielu lat, gdyż moi rodzice w młodości zatrudnili ją, by mnie uczyła. Akurat szczęście dopisało, bo zamieszkiwała ona przez jakiś czas w Aspertii przygotowując Cherena do bycia liderem. Teraz szkoła Pokemon, którą założył w tym miejscu jest jednym z największych ośrodków naukowych dla młodzieży w całej Unovie. Znam Cherena od dobrych paru lat, więc mam nadzieję, że mnie nie wyda i pozwoli odbyć ze sobą sekretną walkę w jakimś zacisznym miejscu. Tymczasem do tego celu jeszcze długa droga. Postanowiłem skupić się na dotarciu do Floccessy, by tam chociaż chwilę odpocząć. Ruszyłem żwawym krokiem i rozglądałem się uważnie za jakimikolwiek ludźmi, Pokemonami itp. Cały czas skrywałem się pod kapturem, by nikt mnie nie rozpoznał, tak na wszelki wypadek. Zachowywałem szczególną ostrożność przed wszystkim co żyje. Moja laska Apocalypsa była złożona do postaci latarki, którą jako policjant miałem prawo mieć i nie wyglądała podejrzanie.
Powrót do góry Go down
Jazon

Jazon


Liczba postów : 313
Dołączył : 13/03/2019

W celu zmycia grzechów tego świata! Empty
PisanieTemat: Re: W celu zmycia grzechów tego świata!   W celu zmycia grzechów tego świata! EmptyWto Kwi 16, 2019 12:56 am

___Zarzuciwszy na siebie kaptur ruszyłeś spokojnym krokiem wzdłuż ścieżki. Niepotrzebnie wykorzystałeś swoją laskę jako latarkę, gdyż panował wczesny poranek. Mimo, iż pogoda była wyśmienita, to dało się czuć, że jednak wiosna jeszcze się nie rozkręciła na dobrze. Poczułeś delikatny powiew powietrza, który wywołał u ciebie ciarki. Na całe szczęście wyglądało na to, iż temperatura jeszcze się znacząco podniesie, i nawet przelotne powiewy wiatru nie będą ci straszne.
___Idąc przed siebie planowałeś swoje następne kroki. Oczywistym było dla ciebie, że spróbujesz pokonać lidera sąsiedniego miasta, Cherena. Znałeś się z nim od lat i miałeś nadzieję, że ze względu na waszą długą znajomość przyjmie twoje wyzwanie i zgodzi się zachować waszą walkę w sekrecie. W tej chwili jednak najważniejsze było, skupienie się na drodze przed tobą, gdyż ta zaczynała robić się coraz bardziej nierówna, a ty niemal straciłeś równowagę podczas stawiania kolejnego kroku. Nadal miałeś przed sobą szmat drogi, jednak pobliski las był już tuż tuż. Był on idealnym miejscem, aby na chwilę odpocząć i się posilić.
___Istniała jednak też inna możliwość. Niedawno dowiedziałeś się o istnieniu pewnego podziemnego tunelu. Miał być on połączony z ogromną podziemną pieczarą, która stykała się z kanałami Aspertia City. Trasa ta byłaby prawdopodobnie o wiele krótsza, aniżeli wędrówka ścieżką, przez las a następnie przez ranczo. Istniało jednak ryzyko zgubienia się w podziemnym tunelu, który wciąż skrywał przed miejscowymi wiele sekretów …
Powrót do góry Go down
Apocalypse

Apocalypse


Liczba postów : 12
Dołączył : 12/04/2019

W celu zmycia grzechów tego świata! Empty
PisanieTemat: Re: W celu zmycia grzechów tego świata!   W celu zmycia grzechów tego świata! EmptyWto Kwi 16, 2019 10:15 pm

#nie wykorzystałem latarki, tylko nakreśliłem, że jest ona złożona w postać latarki, żeby nie rzucała się w oczy#
____________________________________

Droga stawała się coraz bardziej nierówna. Zdałem sobie sprawę, że dłuższe kroczenie tą ścieżką może się źle dla mnie skończyć. Niedawno słyszałem o otworzeniu jakiegoś podziemnego tunelu. Na pewno była to bezpieczniejsza opcja niż błąkać się w jasny dzień na widoku. Postanowiłem zaryzykować i objąć drogę właśnie przez ten tunel. Podobno szybciej dostałbym się do Aspertii. Wyciągnąłem Budew z balla i położyłem ją na ramieniu. Jej rola w tej podróży była nieoceniona, w końcu była moją partnerką i zarazem najbliższą przyjaciółką.
-Twoja siła przyda się niedługo Belladonno. Przyda Ci się mały trening. Może znajdziemy tam jakieś stworzonko, którego krwią mogłabyś się zbrukać?- uśmiechnąłem się lekko do towarzyszki i skierowałem swoje kroki we wcześniej wskazaną stronę. Przy okazji rozglądałem się za jakimikolwiek poszlakami, gdzie iść i uważałem, by żadna persona nie znajdowała się w zasięgu kilkunastu metrów. Nie chciałbym, by mnie śledzono, a co dopiero znaleziono. W takich okolicach często roiło się od oprychów, a wolałbym się nie ujawnić, żeby nie spalić przykrywki. Tymczasem nie pozostało mi nic innego jak przebrnąć przez jaskinię i mieć nadzieję, że szybko zapadnie zmrok.
Powrót do góry Go down
Jazon

Jazon


Liczba postów : 313
Dołączył : 13/03/2019

W celu zmycia grzechów tego świata! Empty
PisanieTemat: Re: W celu zmycia grzechów tego świata!   W celu zmycia grzechów tego świata! EmptyNie Kwi 21, 2019 4:22 pm

___Zszedłeś ze ścieżki w kierunku sieci jaskiń. Z początku mogłeś dostrzec grupę dzieciaków bawiących się kilkanaście metrów od siebie z jakimiś małymi pokemonami. Jednak ani dzieci, ani ich stworzonka nie zwróciły na ciebie specjalnej uwagi.
___Po blisko godzinnej wędrówce dotarłeś wreszcie na skraj lasu. Kilka kilometrów stąd, w pomiędzy koronami drzew miał się znajdować tunel. Ścieżka nie była ci jednak do końca znana. Musiałeś zachować ostrożność, nie tylko ze względu na ciebie, ale także i na  twojego pokemona. A skoro o pokemonach mowa, to po drodze nie natknąłeś się na żadnego dzikiego, nie licząc kilku pokemonów ptaków, które jakby uciekały z lasu w kierunku miasta. Ewidentnie coś się tam działo. Pytanie brzmiało tylko, czy była to sprawka ludzi, czy też może naturalna kolej rzeczy, podczas której to któryś z dzikich pokemonów stał się na tyle silny, żeby zdominować tę część lasu.
___Nim jednak wszedłeś do lasu musiałeś zadać sobie jedno ważne pytanie. podróżujesz już drobną chwilę, zaś twój żołądek zaczął domagać się twojej uwagi. Mogłeś odpocząć teraz, narażając się na czyjś widok, bądź też skryć się w lesie, żeby zminimalizować ryzyko.
Powrót do góry Go down
Apocalypse

Apocalypse


Liczba postów : 12
Dołączył : 12/04/2019

W celu zmycia grzechów tego świata! Empty
PisanieTemat: Re: W celu zmycia grzechów tego świata!   W celu zmycia grzechów tego świata! EmptyCzw Kwi 25, 2019 1:51 am

Jedynym rozsądnym wyjściem było iść dalej przed siebie i równocześnie spożywać mały posiłek, który spakowałem na drogę. Nie mogłem sobie pozwolić ani na moment odpoczynku, a przecież iść i jeść to żaden problem. Tymczasem dookoła było coraz dziwniej. Jakby coś odstraszało pobliską faunę i przyczyniało się do jej ucieczki w popłochu. To było co najmniej podejrzane. Zachowywałem więc największą czujność. Postanowiłem poprosić Budew o patrolowanie terenu. Nie była jeszcze wystarczająco silna na trudniejsze bitwy, jednak wystarczyło spowolnić stworzenie, by skutecznie uniemożliwić mu atak. Miałem w zanadrzu kilka mniejszych pułapek, które ze względu na kłusowników nie wzbudzałyby podejrzeń. Postanowiłem więc mieć je w pogotowiu, by w odpowiednim momencie wykorzystać je do bezpieczniejszego przedostania się na drugi koniec lasu.
Powrót do góry Go down
Jazon

Jazon


Liczba postów : 313
Dołączył : 13/03/2019

W celu zmycia grzechów tego świata! Empty
PisanieTemat: Re: W celu zmycia grzechów tego świata!   W celu zmycia grzechów tego świata! EmptyPon Kwi 29, 2019 11:52 pm

___Spośród wszystkich możliwości wybrałeś tę najmniej wygodną. Co prawda udało ci zjeść się cały posiłek bez żadnych wypadków, jednak z pewnością nie można było zaliczyć tego posiłku do udanych. Chociaż kto wie, może akurat to ta decyzja była najlepszą?
___Idąc przez leśną gęstwinę musiałeś bardzo uważać na co rusz wystające z ziemi konary. Korony drzew niemal całkowicie zasłoniły niebo, z którego to mimo tego dochodziła wystarczająco ilość światła dziennego, aby móc kontynuować bezpiecznie podróż. Twój marsz przez las został jednak zakłócony przez dziwne odgłosy. Z pewnością był to odgłos wydawany przez jakiegoś pokemona, jednak nigdy wcześniej takowego nie słyszałeś. Odgłos dochodził zza twoich pleców. Oczywiście mogłeś go zignorować i iść dalej, jednak był to pierwszy ślad jakiegokolwiek życia, na jaki natrafiłeś od momentu wejścia do lasu.
Powrót do góry Go down
Apocalypse

Apocalypse


Liczba postów : 12
Dołączył : 12/04/2019

W celu zmycia grzechów tego świata! Empty
PisanieTemat: Re: W celu zmycia grzechów tego świata!   W celu zmycia grzechów tego świata! EmptySro Maj 22, 2019 11:56 pm

Logika podpowiadała tylko jedno - iść dalej i nie zwracać uwagi na nic, ani nikogo. Nie chciałem przecież zostać odkryty. Postanowiłem przebrnąć w sposób najbezpieczniejszy, aż do Aspertii i unikać walki na tyle, na ile to możliwe. Tymczasem po drodze postanowiłem bacznie się rozglądać, by wypatrzeć może jakieś zapasy: jagody, może źródło wody? Musiałem się dodatkowo przygotować na gorsze dni bez prowiantu, a moje umiejętności przetrwania nie pozostawiały wiele miejsca na porażkę w tej dziedzinie. W związku z powyższym postanowiłem poprosić Budew o pomoc - w tej kwestii była niezastąpiona. Bowiem któż lepiej zna się na owocach niż trawiasty Pokemon?
Powrót do góry Go down
Jazon

Jazon


Liczba postów : 313
Dołączył : 13/03/2019

W celu zmycia grzechów tego świata! Empty
PisanieTemat: Re: W celu zmycia grzechów tego świata!   W celu zmycia grzechów tego świata! EmptyWto Maj 28, 2019 12:33 pm

___Podjąłeś decyzję, aby zignorować dziwne odgłosy. Zamiast tego skupiłeś na dalszej wędrówce. Wraz ze swoją podopieczną postanowiliście rozejrzeć się za jedzeniem. Jakby nie patrzeć był to las, więc powinniście coś znaleźć. Bardzo szybko zebraliście sporą ilość malin, jagód, a nawet udało wam się znaleźć kilka małych, jadalnych grzybków. Nie było to może jedzenie z pięciu-gwiazdkowego hotelu, jednak musiało wam na jakiś czas wystarczyć.
___ Poszukiwania jedzenia, chociaż na pewno obfite, przyniosły również drobne kłopoty. A w zasadzie to całkiem sporawe, gdyż nie wiedziałeś, gdzie się teraz znajdujesz. Wcześniej cały czas szedłeś prosto przed siebie, na południowy-zachód. Teraz jednak zgubiłeś się. Wcześniej słyszany głos pokemona ucichł, a twoją jedyną poszlaką, mógł być porastający drzewa mech ...
Powrót do góry Go down
Apocalypse

Apocalypse


Liczba postów : 12
Dołączył : 12/04/2019

W celu zmycia grzechów tego świata! Empty
PisanieTemat: Re: W celu zmycia grzechów tego świata!   W celu zmycia grzechów tego świata! EmptyNie Cze 23, 2019 10:27 pm

Wywaliłem grzybki i skupiłem się na pałaszowaniu owoców. Budew tymczasem była autotrofem, więc samożywnie mogła się posilić. Zmartwił mnie trochę mój chwilowy brak orientacji, jednak szybko dostrzegłem mech na drzewach. Nie pozostało mi nic innego, jak się nim zasugerować i obrać azymut, który wynikał z jego położenia. Miałem wrażenie, że ta tułaczka ciągnie się w nieskończoność. Jednak cel zdawał się być coraz bliżej. Modliłem się, żeby to było coś więcej niż moje domysły. Nie mogłem tutaj zbyt długo przebywać. Cheren miał mi pomóc wznieść się na kolejny poziom, byśmy mogli razem z Belladonną uciec w stronę Castelii.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





W celu zmycia grzechów tego świata! Empty
PisanieTemat: Re: W celu zmycia grzechów tego świata!   W celu zmycia grzechów tego świata! Empty

Powrót do góry Go down
 
W celu zmycia grzechów tego świata!
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Magia - dobrodziejstwo czy zagłada tego świata?
» Po trupach do celu...
» Na podbój świata~!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
PokeKingdom :: Stare przygody-
Skocz do: